
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Aggasztóan megugrott a koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt elhunytak száma: péntekre újabb 481 esetet regisztráltak országszerte, ez 66-tal több az előző napi adathoz képest.
2021. október 29., 14:172021. október 29., 14:17
2021. október 29., 15:102021. október 29., 15:10
Az elmúlt huszonnégy órában 12 474 koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában. Az új esetekkel 1 628 501-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Az adatok szerint gyógyultnak eddig 1 382 322 személyt nyilvánítottak, 11 276-ot szerda óta.
Péntekig összesen 10,27 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 4,38 millió antigéngyorstesztet végeztek, ebből 66 679-et az elmúlt huszonnégy órában, ami azt jelenti, hogy a pozitív tesztek aránya egy napra vetítve 18,7 százalékos.

Növekedett a korábbi naphoz képest az esetszám pénteken Hargita megyében, és az elhalálozások száma ismét magas volt. A kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány emelkedett.
Az elmúlt huszonnégy órában 481, koronavírussal diagnosztizált személy – 237 férfi és 244 nő – haláláról érkezett jelentés (egy régebbi eset). Velük 46 911-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 1875 személyt kezelnek országszerte.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Hargita megyében 5,63;
Maros megyében 8,27;
Kovászna megyében 5,71 ezrelék.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!