
Fotó: Gálfi Árpád/Facebook
Megjelent a Magyar Közlönyben a Magyarország által az erdélyi kórházaknak nyújtott támogatást részletező kormányhatározat.
2021. október 29., 15:162021. október 29., 15:16
2021. október 29., 17:052021. október 29., 17:05
Magyarország orvostechnikai eszközöket – lélegeztetőgépeket, maszkokat – és gyógyszereket adományoz határon túli egészségügyi intézmények számára, az ebbéli szándékot pedig kormányhatározatba foglalták, amely meg is jelent a Magyar Közlönyben. Az adományból Kovászna, Hargita, Maros, Bihar, Fehér, Szatmár és Szilágy megyei egészségügyi intézmények részesülnek a kormányhatározat közzétételét követő negyvenöt napon belül.
Székelyföldi viszonylatban szám szerint Marosvásárhelyre kerül a legtöbb lélegeztetőgép, összesen nyolc (négyet kap a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház és szintén négyet a Maros Megyei Klinikai Kórház), de
További – Panther 5 típusú – lélegeztetőgépek jutnak Sepsiszentgyörgyre, Kézdivásárhelyre, Barótra, Szászrégenbe, Segesvárra és Dicsőszentmártonba. A felsoroltakon kívül – székelyföldi viszonylatban – maszkcsomagot kap még a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház, és az említett egészségügyi intézmények mindegyikébe jut a koronavírusos betegek kezelésére alkalmas Favipiravir gyógyszer.

Növekedett a korábbi naphoz képest az esetszám pénteken Hargita megyében, és az elhalálozások száma ismét magas volt. A kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány emelkedett.

Aggasztóan megugrott a koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt elhunytak száma: péntekre újabb 481 esetet regisztráltak országszerte, ez 66-tal több az előző napi adathoz képest.
A negyedik hullám leküzdésében segít a magyar kormány adománya Háromszéken
Háromszéken a sepsiszentgyörgyi, a kézdivásárhelyi és a baróti kórház részesült a magyar kormány adományából. A lélegeztetőgépeket, noninvazív lélegeztetéshez szükséges maszkot és Favipiravir gyógyszert pénteken vették át, az átadáson Tóth László főkonzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője vett részt.
Fotó: Bíró Blanka
A kézdivásárhelyi kórház egy lélegeztetőgépet, 30 CPAP maszkot és 100 doboz Favipiravir gyógyszert vehetett át. A Baróti Városi Kórház pedig egy lélegeztetőgépet, 30 CPAP maszkot és 50 doboz Favipiravir gyógyszert kapott.
„Erdély-szerte húsz kórházba jött most adomány, Kovászna megyébe három kórházba hoztunk gépeket, gyógyszereket. Fontos, hogy ott, ahol magyarok élnek és ahol a magyar kormány segíteni tud, ott segítsen.
– emelte ki Tóth László főkonzul. Madaras Szilárd-Kálmán, a Kézdivásárhelyi Municípiumi Kórház orvosigazgatója elmondta, jól jön az adomány, mindent fel tudnak használni.
Fotó: Bíró Blanka
„Kétszer ad, aki gyorsan ad. Magyarország kormánya az elmúlt másfél-két évben többször is segítségünkre sietett, kiegészítve a koronavírus-járvánnyal szemben kifejtett, helyi szintű erőfeszítéseinket. Meggyőződésem, hogy az oltás a megoldás.
– hangsúlyozta Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás