
Csanády György emlékplakettje Székelyudvarhelyen. Idén is megemlékeznek a székely himnusz szerzőjéről
Fotó: Beliczay László
Történelmi előadással, közösségi túrával, illetve ünnepi beszédekkel készül a székelyudvarhelyi művelődési ház, a Balázs Ferenc Vegyeskar és az Erdélyi Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi szervezete a székely himnusz bemutatásának 103. évfordulójára.
2024. május 20., 15:552024. május 20., 15:55
2024. május 20., 16:372024. május 20., 16:37
Költő és rádiós: Csanády György, az ember címmel tart rendhagyó történelemórát Katona Zoltán újságíró kedden délelőtt tizenegy órától a székelyudvarhelyi művelődési házban – derül ki a szervezők közleményéből.
Szerdán reggel kilenc órától közösségi túrára hívnak a szervezők, akik a művelődési ház előtt gyülekezve a Székely Kálvária felé veszik az irányt. A részvételi szándékot a 0266-218 147-es telefonszámon lehet jelezni. Ugyanezen a napon délután négykor emlékeznek meg a költőről a Bethlen Gábor utcai emléktáblánál, illetve a belvárosi református temetőben.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
szóljon hozzá!