
Fotó: Csíki Székely Múzeum
Kiállításon mutatják be a sör készítésének történelmét a középkortól az ipari termelésig, a technológiák közötti különbségeket, valamint arra is választ kaphatunk, hogy a sör inkább a polgárság vagy a munkásosztály itala volt-e. A kiállítás kedden 17 órától nyílik Csíkszeredában, a Csíki Székely Múzeumban.
2023. október 09., 15:242023. október 09., 15:24
A tárlat megtekintése során a látogatók információkat kapnak a sörfogyasztási szokásokról, a középkori sörkészítőkről, a cseh és német sörözőkről, az ipari sörtermelés és a legfontosabb, ma is működő sörgyárak történelméről. Emellett
Ugyanakkor arra a kérdésre is választ kaphatnak, hogy a sör elsősorban a polgárság vagy a munkásosztály itala volt-e, illetve, hogy miként reklámozták ezen terméket, emellett bemutatják Jäger Sebestyén, egy 18. századi kunszentmártoni sörkészítő történetét is.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum és a Kunszentmártoni Helytörténeti Múzeum közös kiállításának megnyitója október 10-én, kedden 17 órakor kezdődik, amelyen felszólal Török Róbert, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatója, Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, illetve Karda-Markaly Aranka, a Csíki Székely Múzeum igazgatója is.
A kiállítás 2023. december 31-ig látogatható a Csíki Székely Múzeumban.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
szóljon hozzá!