
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Megnövekedett várakozási időre számíthatnak a határátkelőkön csütörtöktől vasárnapig azok a romániaiak, akik Bulgáriába utaznak, illetve Bulgárián keresztül Görögországba vagy Törökországba akarnak eljutni – figyelmeztetett csütörtök délután a külügyminisztérium.
2024. augusztus 15., 19:062024. augusztus 15., 19:06
2024. augusztus 16., 09:502024. augusztus 16., 09:50
A közlemény szerint főként a Giurgiu és Rusze közötti Duna-hídon várhatók torlódások. Ennek oka, hogy július 10-e óta a híd bolgár oldalán nagyobb javítási munkálatok zajlanak – ismerteti az Agerpres.
A belügyminisztérium azt ajánlja az autósoknak, hogy vegyék igénybe a nemzetközi forgalmat lebonyolító összes román-bolgár határátkelőt:
Azoknak a román állampolgárok, akik augusztus 18-án, vasárnap térnek vissza Romániába, és a Giurgiu-Rusze határátkelőn keresztül kívánnak belépni az országba, jelentősen hosszabb várakozási idővel kell számolniuk a híddíj kifizetésekor a fizetőkapuknál.
Az autósoknak ajánlatos a határátkelés előtt beszerezni az elektronikus bulgáriai útdíj-matricát a bgtoll.bg/ro portálról – közölte a belügyminisztérium.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!