
Fotó: Csató Andrea
Közelebb kerülhettek a rajzfilmkészítéshez az érdeklődők Székelyudvarhelyen, akik az animáció világnapján ellátogattak a Legendárium rajzfilmstúdió workshopjára, hétfőn.
2024. október 28., 16:572024. október 28., 16:57
Hétfő este debütál a Legendárium rajzfilmstúdió legújabb, Orbán Balázsról szóló animációs filmjének első része. A premier előtt, az animáció világnapja alkalmából a rajzfilmstúdiót is „kihozták a városba” a Legendáriumosok, hiszen workshopot szerveztek a helyieknek, melynek során kicsit betekinthettek az érdeklődők a kulisszák mögé:
Fotó: Csató Andrea
Városban a rajzfilm(készítés)
Az eseményt nagy érdeklődés övezte, ottlétünkkor folyamatosan váltották egymást az emberek a rögtönzött stúdióban, ahol egészen az alapoktól kezdve – mint a lapon rajzolás – a 2- és 3D animálásig mindent kipróbálhattak, így mindenféle korosztályt le tudtak vele kötni.
Fotó: Csató Andrea
Fazakas Szabolcs a projekt kapcsán elmondta, céljuk az volt, hogy tudatosítsák a helyiekben, hogy
Hozzátette, a különböző korosztályok megszólítása is nem titkolt céljuk, ennek révén.
– fogalmazott, kiemelve, hogy így szerették volna a szakmát közelebb hozni hozzájuk, a kicsik korosztályához is egy picit. A Legendárium ötletgazdája kérdésünkre azt is elmondta, hogy A Csontbáró címet viselő animációs sorozat premierje nagy dolog számára.
Fotó: Csató Andrea
„Én szeretek olyan dolgokat csinálni, ami előtte nem volt.
– fogalmazott, hozzátéve, hogy ha úgy látják a mai nap után, hogy működött a dolog, hagyományt szeretnének csinálni belőle.
Fotó: Csató Andrea
A Csontbáró című, Orbán Balázs életéről szóló animációs sorozat első részének premierjét szabadtéri vetítés alkalmával tekinthetik meg az érdeklődők a Városháza téren, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal előtt hétfőn, 19 órai kezdettel.
Az animációs sorozat elkészítése kalandos volt – erről és egyéb kulissza titkokról Fazakas Szabolcs ötletgazda, rendező, és a rajzfilm forgatókönyvírója Kudelász Nóbel mesélt részletesen a Ligetnek.

Orbán Balázs kalandos életét mutatja be Székelyföldi Legendárium rajzfilmstúdió tízrészesre tervezett A Csontbáró című animációs sorozata. Az első rész premierjét az animáció világnapján, október 28-án tartják Székelyudvarhelyen.
A keddi kormányülés utáni sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan kijelentette, hogy a koalícióban politikai megállapodás született a reformok folytatásáról 2026-ban.
Az Európai Bizottság több mint 586 millió eurót utalt át Romániának a 2021-2027-es Közlekedési Program keretében a Kohéziós Alap és az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) forrásaiból – jelentette be kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Egy alsóidecsi lakóház gyulladt ki kedden délután, a szászrégeni tűzoltóság vonult a helyszínre oltani.
Műanyagcsomagolás okozta egy fehér tigriskölyök halálát a dél-romániai Craiova állatkertjében. A csomagolást a látogatók dobták be az állatok ketrecébe – számolt be kedden a News.ro.
Bankkölcsönt vesz fel a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azért, hogy fedezni tudja a Tamási Áron Színház korszerűsítési munkálatait. A helyi tanács soron kívüli ülésen napirendre került a Mikes Kelemen Elméleti Líceum bentlakásának felújítása is.
Ilie Bolojan miniszterelnök és holland hivatali partnere, Dick Schoof kedden meglátogatta az aranyosgyéresi légitámaszpontot, ahol a küldetéseikről és szolgálati körülményeikről tárgyaltak a katonákkal.
Tekintettel a télies időjárásra, a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU) kedden több biztonsági intézkedés betartását tanácsolta a Facebook-oldalán a szélsőséges időjárási körülmények között utazó személyeknek.
Soron kívüli ülésen döntött a jövő évi adókról és illetékekről a sepsiszentgyörgyi tanács kedden. A döntés utáni tájékoztatón a város polgármestere próbálta tompítani a drasztikus adóemelés súlyát – ám attól még a szentgyörgyiek is sokat fognak fizetni.
A 2026-os hiánycél csak szigorúbb költségvetési fegyelemmel és az adóbeszedés hatékonyságának növelésével érhető el – figyelmeztet kedden közzétett elemzésében a PwC Románia.
Az év első 11 hónapjában 492 tűzeset történt a Romsilva erdőgazdálkodási vállalat által kezelt állami erdőkben, a vállalat keddi közleménye szerint a tüzek okozta kár 2,7 millió lejre tehető.
szóljon hozzá!