
Fotó: Pinti Attila
A mai elnehezült gazdasági helyzetben sajnos több vállalkozás arra kényszerült, hogy kapujára rátegye a lakatot. Be kell vallanunk, hogy eddig sem volt könnyű a víz felszínén maradni, de most különösen is nagy a mélybe húzó erő. Ám akadnak olyan cégek is, amelyeknek – ha jól végzik a dolgukat – nem kell attól tartaniuk, hogy termékeiket egy idő után már nem veszi meg a vásárló. Mert enni például mindig fogunk, így a kenyérre is mindennap szükség lesz.
2020. szeptember 23., 09:462020. szeptember 23., 09:46
2020. szeptember 23., 14:382020. szeptember 23., 14:38
Az oroszhegyi illetőségű Vidéki Pékség újabb boltot nyitott, ezúttal azonban nem Székelyudvarhelyen folytatták a sort, hanem Csíkszeredában terjeszkednek. Az elmúlt 25 év alatt arra törekedtek, hogy Udvarhelyszék lakosságát, tudásuk és szakértelmük legjavát nyújtva, ellássák pék- és cukrásztermékeikkel.
Hogy van, amiből válogatni, arról a polcokon sorakozó bőséges kínálat győz meg mindannyiunkat, hiszen csak kenyérből 12 félét sütnek. Emellett számtalan péksütemény: kiflik, bukták, perecek, tekercsek és zsömlék díszítik a pultot. Édes és sós szárazsüteményből sincs hiány, de
Fotó: Pinti Attila
A színek és formák csábító áradatával találkozunk a hűtőpultban, ahol tortaszeletek és egész torták viszik kísértésbe az édesszájúakat. A pékség csapata igyekszik odafigyelni a különleges igényű vevőkre is, így
A későbbiekben tovább szeretnék gyarapítani az ezen vásárlói igények kielégítésére szolgáló termékpalettát.
Időrendi sorrendben az ötödik üzletük a Testvériség sugárút 22. szám alatt található, amelynek ünnepélyes megnyitóját szeptember 22-én délelőtt 11 órától tartották. Az ünneplőbe öltöztetett helyiség már távolról odavonzotta nem csak a tekinteteket, hanem az arrafele sétálókat is.
Természetesen nem bízták a véletlenre, hogy a lakosság hogyan tájékozódik a nagy napról, hiszen közösségi oldaluk követői már hetek óta olvashatják, hogy mire készülnek. A sűrűn lakott övezetben, több üzlet szomszédságában található bolt kirakatában már egy hete plakát hirdeti: keddtől frissen sült pékáru illata tölti meg a helyiséget.
Fotó: Pinti Attila
Az üzlet előtt összegyűlteket a pékség néhány hónapja kinevezett igazgatója, Hargita megye korábbi prefektusa, Andrei Jean-Adrian köszöntötte, és beszélt arról, miért tartották fontosnak, hogy Csíkszeredában is üzletet nyissanak.
Miután a jelenlevők hivatalosan is zöld utat kaptak a belépéshez, a (szintén oroszhegyi származású) csíkszeredai főesperes, Bálint Emil közvetítette Isten áldását a helyre, az itt dolgozókra, valamint a benne folyó tevékenységre. Igazi életbeágyazottsága volt az ezután elmondott Miatyánknak, különösen a „Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma” sornál mosolyogtak egymásra az emberek.
A lelki és szellemi táplálék után következett az, ami testünket is jóllakatja, és ezen a délelőttön korgó gyomorral senki nem távozott a Vidéki üzletből, hiszen többféle sós és édes szárazsüteményt, pogácsát kínáltak kóstolásra. És, ha már oroszhegyi pékségről beszélünk, természetesen nem hiányozhatott a falu messzeföldön híres nedűje, a szilvapálinka sem, amelyből szintén kortyolhatott a betérő nagykorú vásárló.
Ismertették továbbá azokat a promóciókat, akciókat, amelyekkel az első héten kedveskednek az új vevőknek. Így az iskolás vásárlók féláron vehetik tízóraijukat, illetve
Fotó: Pinti Attila
A frissen alkalmazott két eladó hölgy első munkanapján nem sokat tudott lazítani, de vélhetően nem is ezért jelentkeztek erre az állásra. Figyelmességükkel, kliensorientált viselkedésükkel máris meggyőzték a vásárlókat, hogy a cég vezetősége jól döntött azon a bizonyos állásinterjún. Hiszen tudjuk a zsoltárokból is, hogy nem csak kenyérrel él az ember, ezért a szakértelem, a vásárlók szeretettel, kedvesen történő kiszolgálása éppolyan elengedhetetlen tartozéka a kereskedelmi tevékenységnek, mint maguk a péktermékek.
„Nagy örömömre szolgál, hogy elhozhattuk termékeinket az én városomba is. Bízom benne, hogy azok a fogyasztók, akik egyszer megkóstolták a termékeinket, másodszor is vissza fognak térni.
– emelte ki a megnyitón a pékség vezérigazgatója.
A megyeközpont legfrissebben nyílt péküzlete hétköznapokon 7-20, szombaton pedig 7-15 óra között várja csábítóan illatozó termékeivel a vásárlókat. Szívük és ajtójuk nyitva áll immár Csíkszék lakói előtt is.
Gagyi Katinka
(X – fizetett hirdetés)
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.