
Egyelőre a megszorítások ellenére is marad minden a régiben a székelyudvarhelyi jégpályán
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ahogy számos más esetben, a korcsolyapálya működtetésével kapcsolatban is fejtörést okoznak a városvezetésnek a kormány által hozott megszorító intézkedések Székelyudvarhelyen.
2023. november 16., 17:252023. november 16., 17:25
Noha a költségcsökkentéssel igencsak nagy kihívás elé állították a városvezetést, igyekeznek úgy zsonglőrködni a meghatározott összegekkel, hogy a korcsolyázni vágyók ne érezzék a problémákat, és a korcsolyapálya, valamint a jeges programok zavartalanul működhessenek – mondta el portálunknak a városháza sajtóreferense.
Mint Zörgő Noémitől megtudtuk, a korcsolyapálya fenntartását – a gáz- és villanyszámlákat – a városháza műszaki igazgatóságának kell kifizetnie, ám az új kormányrendelet szerint novemberben és decemberben csak az év első kilenc hónapjának átlagolt kiadását lehet kifizetni.
A polgármesteri hivatal műszaki osztálya esetében ez az összeg 160 ezer lej, ám
hiszen a jégpálya fenntartásán kívül számos egyéb munkálat is a műszaki osztályhoz tartozik.
A sajtószóvivő ugyanakkor elmondta, a minisztériumtól még válaszra várnak, hogy az említett 160 ezer lej egy, vagy két hónapra szól, hiszen ha kettőre, még inkább törniük kell a fejüket, hogyan oldják meg a kifizetéseket.
Hangsúlyozta, igyekeznek rangsorolni a kifizetéseket, meghatározni, hogy mi az, ami tolható, annak érdekében, hogy a jégpálya működni tudjon. Hozzátette azt is,
Ennek megfelelően egyelőre nem lesznek változások a korcsolyapálya üzemeltetésében, a korisuliprogram is zavartalanul működhet a hokiedzésekkel és a szabadkorcsolyázással egyetemben.
A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
szóljon hozzá!