
Nicolae Ciuca új funkcióban
Fotó: Gov.ro
A Nemzeti Liberális Párt elnökét, Nicolae Ciucát választotta házelnöknek kedd délelőtti ülésén a szenátus – tudósít az Agerpres hírügynökség.
2023. június 13., 12:152023. június 13., 12:15
A volt kormányfő 88 támogató és 16 elutasító szavazatot kapott a titkos szavazáson. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jelöltje, Anca Dragu megválasztását 16 szenátor támogatta és 88 ellenezte.
Az ülésen az USR frakcióvezetője, Radu Mihail azt kérte, hogy a szavazást előzze meg a házelnökjelöltek bemutatása és vitázzanak is az alkalmasságukról a szenátorok. Alina Gorghiu ülésvezető válaszul kijelentette, hogy a házelnök megválasztását „a szokásos eljárás” szerint fogják lebonyolítani.

Nicolae Ciucă bejelentette hétfőn, hogy lemond miniszterelnöki tisztségéből. Ezáltal Románia rendszerváltás utáni történetében először fordul elő, hogy két párt (a PNL és a PSD) közötti miniszterelnök-cserével alakuljon új kormány.
Nicolae Ciucă hétfőn lemondott a miniszterelnöki posztról, így elkezdődött a két nagyobbik koalíciós párt megállapodása szerinti kormányfőcsere procedúrája.
A szenátus korábbi elnöke, Florin Cîţu 2022. június 29-én mondott le a tisztségről, amelyet ügyvivőként azóta a PNL politikusa, Alina Gorghiu tölt be.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul a Láros-Ozsdola Közbirtokosság a Kovászna Megyei Törvényszék ítélete miatt, amely 2500 hektár erdőbirtoktól fosztotta meg. A közbirtokosság szerint a tulajdonelvonás a diktatúra idején történt meg.
Ferenc pápa olyan időben vezette az egyházat, amely korszakváltást képviselt, és ő tudatában is volt a változásnak – írta XIV. Leó pápa elődje halála első évfordulójára küldött üzenetében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keddi egyeztetésén megállapodás született arról, hogy ha a PSD miniszterei kilépnek a kormányból, a hivatalban maradó tárcavezetők ideiglenesen átveszik a helyüket.
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök.
Havazásba váltott át az esőzés kedd délután Hargita megye magasabban fekvő régióiban, így többek között a Hargitán és Szentegyháza környékén is. A térségünkbe érkező lehűlés következtében hóréteg is kialakult.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét, S. J.-t sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával – jelentette be kedden a Kolozs megyei rendőrség.
Romániába hozták kedden a hollandiai Drents múzeumból tavaly elrabolt, majd megtalált coțofenești-i aranysisakot és dák arany karpereceket.
Tizenhét személy ellen indított büntetőeljárást csempészet gyanújával a bukaresti katonai ügyészség egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
Előrehaladott szakaszba léptek a tárgyalások a Romgaz és az Azomureș között, miután a Romgaz már konkrét ajánlatot tett a műtrágyagyár részvényeseinek – jelentette ki Cristian-Silviu Bușoi, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
szóljon hozzá!