
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Gábor
A Marosba fulladt kedden délután Radnóton egy férfi. Holttestét a tűzoltók emelték ki a vízből.
2019. augusztus 13., 17:122019. augusztus 13., 17:12
2019. augusztus 13., 17:142019. augusztus 13., 17:14
Mint Cristian Virag, a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője elmondta a marosludasi és radnóti tűzoltók szálltak ki a helyszínre, miután az 112-es sürgősségi hívószámon jelentették, hogy holttestet láttak a Maros folyó radnóti gátjánál. A tűzoltók megtalálták a férfi holttestét és csónakkal a partra szállítottak. A megyei rendőrségtől kapott tájékoztatás szerint az áldozat egy 66 éves dicsőszentmártoni férfi, aki fürdeni ment be a vízbe.
Maros megyében vasárnap is kerestek a tűzoltók és a búvárok egy, a Maros partról eltűnt gernyeszegi férfit, akinek ruhái a parton voltak, és eltűnését testvére jelentette. Holttestét hétfőn délben találták meg a Marosban.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
szóljon hozzá!