
Fotó: Salvespo Hegyimentőcsapat
Búvárok is keresik a vélhetően Marosba fulladt személyt, aki vasárnap tűnt el.
2019. augusztus 12., 12:172019. augusztus 12., 12:17
2019. augusztus 12., 13:312019. augusztus 12., 13:31
Mint Cristian Virag, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője lapunknak elmondta, vasárnap kora délután jelentették, hogy Gernyeszegen,
és fennáll a veszélye annak, hogy valaki vízbe fulladt. A tűzoltók vasárnap sötétedésig keresték az eltűnt személyt, sikertelenül. Mint a szóvivő hétfőn tájékoztatott, újrakezdték a keresést a Marosban.
A Maros megyei tűzoltóság szóvivője hétfőn kevéssel egy óra után értesített, hogy a tűzoltók és a hegyimentő-szolgálattól érkezett búvárok megtalálták a Marosban a vasárnap eltűnt személy holttestét. A férfi 54 éves volt.
Befejeződött az idei egységes mezőgazdasági támogatások előlegeinek az utalása a gazdák számlájára. Hargita megyében az igénylők többsége megkapta az előlegeket – napokon belül elkezdik utalni számukra a mezőgazdasági támogatások teljes összegét is.
Belügyminisztériumi egységek tartottak fáklyás felvonulást hétfőn este a december elsejei nemzeti ünnep alkalmából Csíkszeredában. Fotókon mutatjuk.
Bántalmazása miatt feljelentést tett a rendőrségen az a személy, aki hétfőn Gyulafehérváron azt kiáltotta Călin Georgescunak, hogy „Mars Moszkvába!”.
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
Nicușor Dan államfő a felvonulást megtekintő tömeg közé vegyült, és közel két órán át szelfizett az ünneplőkkel a december 1-jei, Bukarestben tartott hivatalos állami ünnepség után.
A magyar filmművészet 130. évfordulója alkalmából öt héten át ingyen elérhető a Filmión 130 magyar film, köztük van a teljes Hunyadi-sorozat is.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.