
Fotó: Haáz Vince
Az országos átlag alatt pár százalékkal ugyan, de a Maros megyei végzősöknek több mint hetven százaléka sikeresen vizsgázott az érettségi nyáreleji fordulóján.
2024. július 08., 14:252024. július 08., 14:25
Maros megyében a végzős diákok 70,85 százaléka ment át az érettségin – derül ki a Maros Megyei Tanfelügyelőség összesítéséből.

Közzétette hétfőn délelőtt az Oktatási Minisztérium az érettségi első eredményeit. Az óvások előtti, nem végleges átmenési arány 76,4 százalékos, 3,6 százalékkal magasabb mint az elmúlt év eredménye.
Román nyelv és irodalomból két diák ért el 10-es osztályzatot, anyanyelvből 4-en kaptak tízest, 51-en a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematika 38, történelem 13), 62-en a választott tantárgyból írt vizsgán.
Egyetlen jelölt sem ért el 10-es átlagot Maros megyében. A jelenlévő 3379 diákból 2394 ment át az érettségi vizsgán.
A fellebbezéseket hétfőn 12 és 18 óra között lehet benyújtani. A végleges eredményeket várhatóan július 12-én teszik közzé a vizsgaközpontokban és online.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.
A meteorológusok kedden újabb sárga jelzésű hőségiasztást adtak ki az ország több mint felére. A figyelmeztetés szerda reggelig érvényes.
Befogtak egy anyamedvét és két bocsot kedden hajnalban Brassóban. Az állatokat a zernyesti Libearty medvemenhelyre szállították – közölte a brassói polgármesteri hivatal.
Románia öt tengerparti strandja került fel idén a Blue Flag (Kék Zászló) világtérképére. Ez egy nemzetközi program, amiben a tisztaság, a környezetvédelem és a tengerparti területek fenntartható fejlődése a fő szempont.
szóljon hozzá!