
Száz méter hosszú plakátsorozattal próbálja felkelteni a figyelmet Ádám Valérián
Fotó: Haáz Vince
Tízévnyi tüntetés után újabb lépésre készül Ádám Valérián, a Romániai Magyar Orvos- és Gyógyszerészképzésért Egyesület (RMOGYKE) elnöke: az Európai Unió tíz államának fővárosában készül bemutatni a marosvásárhelyi magyar nyelvű orvosképzés múltját és jelenét.
2022. július 27., 19:372022. július 27., 19:37
„A magyar oktatás önállóságáért tüntetünk. Nem a románokat akarjuk kitiltani az egyetemről, de amíg a magyarok voltak többségben és magyar volt az egyetem vezetősége, addig a román nyelvű oktatás is fejlődött, most azonban, amikor román a többség és a vezetőség is, ugyanez nem mondható el a magyar oktatásról” – fogalmazott Ádám Valérián.
Fotó: Haáz Vince
Egész napos tüntetést tartott szerdán Marosvásárhelyen, és aki az elkövetkezendő időszakban két-három napot tervez tölteni a 100 méteres plakátkiállítással Magyarország, Ausztria, Németország, Franciaország, Hollandia, Svédország, Dánia, Finnország, Lengyelország fővárosaiban, majd legvégül egy hetet Brüsszelben.
Ahogy a Székelyhonnak megfogalmazta,
– mondta Ádám Valérián, majd hozzátette, hosszú tárgyalássorozatokra számít, amelyek meghozhatják az eredményt.
Fotó: Haáz Vince
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
szóljon hozzá!