
A kétirányú forgalom nem fér el az utcán parkoló autók miatt
Fotó: Veres Nándor
Kényszerből parkolnak sokan a Zsögödi Nagy Imre utca szűkebb szakaszán, akadályozva a forgalmat, mert a túl magas kapubejárók miatt nem tudnak beállni udvaraikra – jelezte Tőke Ervin csíkszeredai önkormányzati képviselő.
2022. január 21., 22:032022. január 21., 22:03
A Csíkszereda zsögödi városrészében lakó Tőke Ervin szerint nem jó megoldás a megállást tiltó táblák kihelyezése az utca azon részén, ahol nincsenek ugyan parkolóhelyek, de sokan ott állomásoznak gépjárműveikkel, megnehezítve a kétirányú forgalmat. Az önkormányzati képviselő eljuttatott hozzánk egy összesítést azokról az ingatlanokról, amelyek tulajdonosai
„Harminc lakóház esetében a bejárók olyan szögben vannak kiképezve, hogy meghúzatják az autók alját (padlólemezét), amint be akarnak állni az udvarukra. Van, aki deszkákat rak le az útra ahhoz, hogy be tudjon állni az udvarra.
– részletezte a képviselő, aki megoldást vár a helyzetre a polgármesteri hivataltól. Azt szeretné, ha a helyszínen tudnának ezekről meggyőződni az illetékesek, de – mint mondta – ilyen szemlét hiába javasolt, ez mostanig elmaradt.
Mint korábban beszámoltunk róla, a csíkszeredai városvezetés arra készül, hogy a kritikus útszakaszon, ahol az út szélén parkoló autók akadályozzák a forgalmat, megállást tiltó táblákat helyezzen el, a rendőrség pedig ezek alapján bírságolhasson. Tőke Ervin azt javasolja, hogy ne megállást, hanem várakozást tiltó táblákat helyezzenek el, amennyiben a kapubejárók helyzete rendeződik –
ha ez megtörténik. Ugyanakkor az áthaladó forgalom átirányítását szeretné elérni a Brassói útra, hogy a Zsögödi Nagy Imre utcát elsősorban a lakók és a tömegközlekedés, illetve különböző szolgáltatók járművei használják.

Miután nemrég egy baleset is történt, Csíkszereda Polgármesteri Hivatala elszánta magát a Zsögödi Nagy Imre utca alsó szakaszán történő parkolás tiltására. A kétirányú forgalom számára nincs elég hely, ha az úttest szélén autók állomásoznak.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
2 hozzászólás