
Bota Trombitás Melinda, Lukács Adél Vanda és Kádár Annamária
Fotó: Haáz Vince
Egy hét múlva ismét elstartol Marosvásárhely Alternatív Kulturális Fesztiválja, a Kultfeszt, amelynek témáját ezúttal a bullyingprevenció és generációk közti kötelékek adják. Az október 11–13. között zajló eseményen ezek mentén választották ki az előadóikat, irodalmi és képzőművészeti programjaikat, kiállításaikat, a divatbemutatót és a beszélgetéseket. A Kultúrpalotában zajló rendezvényre pénteken ingyenes a belépés, szombaton és vasárnap pedig belépődíjat kell fizetni.
2024. október 03., 12:032024. október 03., 12:03
Az idei Kultfeszt alatt a mai gyerekekkel, kamaszokkal kapcsolatos problémák hangsúlyos szerepet kapnak, érdekes beszélgetések és előadások lesznek bullyingtémában, a gyerekek digitális egészségéről, valamint a sokat emlegetett Z generációról, a tizen- és huszonévesekkel való együttműködésről.
Bullyingprevenció és generációk közti kötelékek az idei fesztivál mottója, hiszen
A fesztivál keretében zajló programok arra hívják fel a figyelmet, hogy elbagatellizálás helyett beszéljünk róla, hogy majd kellőképpen kezelni tudjuk az adott helyzetben – foglalta össze az idei eseménysorozat lényegét Kádár Annamária, a Kultfeszt egyik főszervezője.
Bővebb információk és program az esemény honlapján és Facebook-oldalán.
A Kultfesztet a Tanítók Házával együttműködésben szervezik meg és a pedagógusok módszertani kreditpontként számolhatják el. Kádár Annamária és Bota Trombitás Melinda, a fesztivál szervezői felhívják a pedagógusok figyelmét, hogy akik kreditpontot igényelnek, fontos, hogy pénteken regisztráljanak 17–19 óra között a Kultúrpalota Nagytermének előcsarnokában.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a hét folyamán országszerte végzett ellenőrzései során 1080 bírságot szabott ki, összesen több mint 6,6 millió lej értékben – tájékoztatott szombaton az intézmény.
Szarvas, farkas, medve, őz és vaddisznó, vagyis az Erdélyben is élő nagyvadak díszítik a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság nemrég felavatott zászlaját. A társulat vezetősége közli, hogy csapatuk összetartozását is szimbolizálja a lobogó.
1 hozzászólás