
A Zimmethausen Szakközépiskola épületén végzett külső felújítási munkálatokkal már végeztek
Fotó: Borszék Önkormányzata
Párhuzamosan több munkálat is zajlik, illetve fog elindulni a következő két hétben Borszéken. Az új tanévre elkészülnek az iskola felújításával, és az év végére megújul a kultúrház is. Szociális lakások építésének is nekikezdenek, de bővül az úthálózat is.
2023. május 17., 19:072023. május 17., 19:07
A Zimmethausen Szakközépiskola épületén végzett külső felújítási munkálatokkal már végeztek, most az udvar rendbetétele van soron, és a belső terekben is dolgoznak a kivitelezők. A tavaly ősszel elkezdődött munkálatok során befejezték a külső szigetelést, valamint a nyílászárók és tetőszerkezet cseréjét, felújították a fűtés- és villanyhálózatot. Ugyanakkor elkészült a tetőtérben a 150 férőhelyes multifunkcionális terem is; továbbá megtörtént a belső terek kialakítása és szigetelése is.
Mik József polgármester úgy látja,
Ami miatt ez még nem teljesen biztos, az nem a munkálatok üteme miatt van. A borszékiek a pénzügyminisztériumtól várnak egy dokumentumot, hogy kiírhassák a közbeszerzést a tanintézmény bútorzatának és felszerelésének a megvásárlására. Amennyiben ez nem érkezne meg időben, akkor még a mostani átmeneti helyszíneken kezdik el az iskolások a 2023–2024-es tanévet is, és majd később költöznek vissza a Zimmethausen Szakközépiskolába.
A munkálatok ideje alatt az oktatás más-más helyszíneken zajlik. Az elemi iskolások már az alsóborszéki kultúrház épületébe, az 5–8. osztályosok és a középiskolás tanulók a nemrég felújított, 49-es villában tanulnak az iskolaépület elkészültéig.
– mutatott rá a beruházás lényegére a polgármester. Az iskolaközpont felújítása a 39 millió lejes értékű, az egész várost érintő integrált pályázat részeként történik.
A Regionális Operatív Program (POR) keretében indulhatott el a régi, műemléknek számító művelődési ház felújítása is. Az épületben korábban a helyi könyvtár működött. A felújítás során kiállító- és multimédiás termet is kialakítanak az épületben.
Fotó: Borszék Önkormányzata
Az elképzelések szerint civil szervezetek tevékenységei zajlanak majd itt, iskola utáni és nyugdíjas foglalkoztatások egyaránt lennének a felújított ingatlanban, ugyanakkor különböző képzések, kiállítások helyszíne is lesz. A polgármester elmondása szerint jelenleg ezek a tevékenységek az alsóborszéki kultúrházban bezsúfolódva zajlanak, amely szűkös számukra.
Ugyanennek a projektnek a keretében építenek egy tizenkét és egy húsz lakrészes szociális lakásoknak helyet adó tömbházat, ami több, lebontásra váró romos állapotú ingatlan helyén valósul meg; a kivitelezés várhatóan két héten belül elindul.
Fotó: Borszék Önkormányzata
Borszéki hír, hogy
Ezek azt a területet szolgálják majd ki, amerre a település terjeszkedni fog, abban a zónában, ahol telkeket biztosítottak fiatalok számára.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
szóljon hozzá!