Hirdetés
Hirdetés

A Konyhafőnök székelyföldi győztese a Székelyhonnak: régóta dédelgetett álmom, hogy családi éttermet nyissak

Pásztori István Kaszás Kornél séf csapatát erősítette •  Fotó: Pásztori István/Facebook

Pásztori István Kaszás Kornél séf csapatát erősítette

Fotó: Pásztori István/Facebook

Szívét-lelkét beleadta a főzésbe, és elsöprő sikert aratott a Konyhafőnök idei műsorában a Sepsi–SIC kosárlabdacsapatának szakosztályvezetője. Pásztori István a Székelyhonnak mesélt a vetélkedéshez fűződő élményeiről és arról, hogy mihez kezd a tízmillió forintos nyereménnyel.

Farkas Orsolya

2024. december 26., 14:222024. december 26., 14:22

2024. december 26., 14:242024. december 26., 14:24

Több okból is különleges volt az RTL Klub Konyhafőnök című műsorának 11. évada: történetében először dőlt el hármas párbajban, kié lesz a nyeremény, de ennél is fontosabb a székelyföldi közönség számára, hogy

a döntősök között szerepelt Pásztori István is.

A sport és a gasztronómia iránt egyaránt elhivatott sepsiszentgyörgyi versenyző Erdély ízeit is becsempészte finálés fogásaiba:

előételként tengeri spárgás, maracujás, savanyított agyvelőlevest főzött, főételként faszénen grillezett, tisztított, vajas őzgerincet tálalt sajtos puliszkával, erdélyi gombával.

A desszertet faszénen sütött kürtőskalács jelentette, különleges angolkrémmel tálalva. Ezekkel sikerült is lenyűgözni a négytagú zsűrit: Rácz Jenőt, Fördős Zét, Tóth Szilárdot és Kaszás Kornélt.

Az újabb cél egy családi étterem, ahol az erdélyi ízek összeérnek a székely furfanggal •  Fotó: Pásztori István/Facebook Galéria

Az újabb cél egy családi étterem, ahol az erdélyi ízek összeérnek a székely furfanggal

Fotó: Pásztori István/Facebook

Otthon van a konyhában

A hétfő esti adást követően sikerült elérnünk Pásztori Istvánt, aki örömmel és hálával tekint győzelmére. Elmondása szerint azért vágott bele a vetélkedésbe, mert

érezte a kellő erőt ahhoz, hogy próbára tegye magát.

„Majd jött a valóság, a sok válogató, és rádöbbentem, hogy borzasztó nehéz, de ez engem felspannolt, szerintem azért, mert sportban dolgozom.

Idézet
Ezenkívül a párom nagyon motivált engem, hogy harcoljak, és mutassam meg, képes vagyok rá, valamint a családomtól is rengeteg támogatást kaptam”

– nyilatkozott a Székelyhonnak a győztes, aki szerint mindezek egyvelege kellett ahhoz, hogy elnyerje a Konyhafőnök címet.

Hirdetés

Isti – ahogy a műsorban is becézték – kiskora óta szeret a konyhában lenni, ott érzi magát otthon.

Idézet
Nem titok, édesanyám, édesapám is nagyon jól főznek, nagyszüleim szintén, tehát valahogy adott volt a közeg, de én imádtam videókat is nézni, tanulni, különböző ételeket készíteni. Folyamatosan főztem otthon, egy-egy különlegesebb fogást is akár”

– emlékezett vissza.

Pásztori István legfőbb támogatója párja, Gereben Lívia •  Fotó: Pásztori István/Facebook Galéria

Pásztori István legfőbb támogatója párja, Gereben Lívia

Fotó: Pásztori István/Facebook

Ráerősíteni, fejlődni mindig lehet

A sepsiszentgyörgyi fiatal már eleinte is szimpatikus volt a zsűrinek,

a verseny alatt azonban tanulnia kellett, hogy a döntőre lenyűgözhesse a sztárséfeket.

A kiértékelőn a zsűri ki is emelte: Isti tálalása nem mindig nyerte el a tetszésüket, ugyanakkor a desszertek terén is fel kellett zárkóznia, de mindig háziasan főzött, jó ízekkel dolgozott, és ez dicséretes.

„Hatalmas hátrányt jelentett számomra a tálalás, de eszméletlen, hogy mekkora utat jártam be, és mennyit fejlődtem! Az én stílusom az, hogy dögösen főzzek, bátor ízekkel, ezt többször meg is jegyezték, szóval nem akartam ebből kitérni. Ennyire komplex desszerteket nem csináltam itthon, de azért úgy gondolom, ott se vallottam szégyent, megpróbáltam magamból kihozni a legjobbat.

Idézet
A döntős ételemre minden szempontból igazán büszke vagyok, amit szerettem volna, az teljesen átjött mindenkinek, a zsűrizésnél fülig ért a szám”

– mesélte a versenyző.

A zsűri építő kritikájának is köszönhető a fejlődés •  Fotó: Pásztori István/Facebook Galéria

A zsűri építő kritikájának is köszönhető a fejlődés

Fotó: Pásztori István/Facebook

Volt, amikor rezgett a léc

Gasztro-reality műsor révén, gyakran próbára tették a résztvevőket, a csapatmunkák során kialakultak konfliktusok, küzdeni kellett a versenyben maradásért.

Az egyik adásban, amelyben versenyzőknek a séf fogását kellett lemásolniuk, Isti megkerülte a szabályokat, és egy elemet elcsent annak tányérjáról, majd felhasználta a saját ételéhez díszítőelemként.

Ezt a zsűri csalásként könyvelte el.

„Mivel én nem sok évadot láttam, ezért nem tudtam, mi számít csalásnak. Brutálisan jól le tudtam másolni Kornél séf tányérját, de az egy szem mandula nem jött fel velem díszítőelemként a piactérről. Amikor megkérdezték, én rögtön válaszoltam is, hogy honnan vettem el, nem szerettem volna titkolózni.

Idézet
Tényleg nem a csalás szándékával tettem, egyszerűen annyira jónak éreztem az ételt, hogy gondoltam, ne legyen semmiben eltérő a séfétől.

Szerencsémre tényleg jól sikerült, és nem vágtak ki a konyhából emiatt a baki miatt. Elnézést kértem, majd Zé még egyszer hangosan elmondta a szabályt, és attól a pillanattól fogva ez világos volt” – idézte fel.

Isti fináléban tálalt előétele: maracujás agyasleves •  Fotó: Pásztori István/Facebook Galéria

Isti fináléban tálalt előétele: maracujás agyasleves

Fotó: Pásztori István/Facebook

Étterem az újabb cél

A Sepsi–SIC kosárlabdacsapatának szakosztályvezetője azért vágott bele a versenybe, hogy megnyerje, és sikert aratott:

egy trófeát és tízmillió forintot kapott elismerésként.

Most újabb cél hajtja, hiszen nyereményből családi vállalkozást indítana.

Idézet
Régóta dédelgetett álmom, hogy éttermet nyissak, pár asztallal, igazi erdélyi ízekkel, belevinném a székely furfangosságot. Mindezek mellett szeretnék élményt adni a vendéglőbe jövőknek, úgy érzem, ez hiányzik az itteni vendéglátásból leginkább”

– szögezte le a székelyföldi közönség büszkesége.

A főétel: őzgerinc sajtos puliszkával, erdélyi gombás  glázzal, áfonyával •  Fotó: Pásztori István/Facebook Galéria

A főétel: őzgerinc sajtos puliszkával, erdélyi gombás glázzal, áfonyával

Fotó: Pásztori István/Facebook

Mint mondta, a műsor ideje alatt rengeteg hívást, bátorítást kapott Erdélyből.

Idézet
Ezúton is meg szeretném köszönni mindenkinek, nagyon jól estek a biztató szavak, remélem, büszkévé tudtam tenni az erdélyi embereket. Áldott ünnepeket kívánok mindenkinek!”

– üzente Pásztori István.

Pásztori István nem az egyetlen sepsiszentgyörgyi tehetség, aki idén sikert aratott egy magyarországi televíziós műsorban. Tóth Abigél a TV2 Megasztár című tehetségkutató döntőjében, negyedik helyen végzett az idei évadban. A vele készült interjú a Székelyhon korábbi cikkében olvasható.

korábban írtuk

Tóth Abigél a Székelyhonnak: a legnagyobb kihívás, hogy önmagam maradjak
Tóth Abigél a Székelyhonnak: a legnagyobb kihívás, hogy önmagam maradjak

Kimerítő, de annál meghatározóbb időszakot tudhat maga mögött a Megasztár idei műsorának negyedik legjobbja, a székelyföldi közönség abszolút nyertese, Tóth Abigél. A huszonegy éves tehetség élményekről, izgalmas tervekről mesélt a Székelyhonnak.

A desszert: faszénen sütött kürtőskalács fekete ribizli-kéreggel, angolkrémmel •  Fotó: Pásztori István/Facebook Galéria

A desszert: faszénen sütött kürtőskalács fekete ribizli-kéreggel, angolkrémmel

Fotó: Pásztori István/Facebook

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 22., szombat

Mentőautó és személygépkocsi ütközött, öten megsérültek

Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.

Mentőautó és személygépkocsi ütközött, öten megsérültek
Hirdetés
2026. augusztus 22., szombat

Triciklivel közlekedett az autópályán a forgalommal szemben egy 62 éves férfi

Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.

Triciklivel közlekedett az autópályán a forgalommal szemben egy 62 éves férfi
2026. augusztus 22., szombat

Ennyi volt az átlagnyugdíj júliusban

Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.

Ennyi volt az átlagnyugdíj júliusban
Ennyi volt az átlagnyugdíj júliusban
2026. augusztus 22., szombat

Ennyi volt az átlagnyugdíj júliusban

2026. augusztus 22., szombat

Azt állította, hogy a személyes holmijaiért érkezett, aztán bántalmazta volt élettársát

Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Azt állította, hogy a személyes holmijaiért érkezett, aztán bántalmazta volt élettársát
Hirdetés
2026. augusztus 22., szombat

Ittas sofőrt tartóztattak fel Gyergyótölgyesen

Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ittas sofőrt tartóztattak fel Gyergyótölgyesen
2026. augusztus 22., szombat

Cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök

Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök
2026. augusztus 22., szombat

Miközben még tart a kánikula, viharossá válhat az időjárás térségünkben szombat délutántól

Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.

Miközben még tart a kánikula, viharossá válhat az időjárás térségünkben szombat délutántól
Hirdetés
2026. augusztus 22., szombat

Legelővita miatt okozott 25 napon túl gyógyuló sérülést

Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Legelővita miatt okozott 25 napon túl gyógyuló sérülést
2026. augusztus 22., szombat

Agresszióvá fajult a csendzavarás Sepsiszentgyörgyön

Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Agresszióvá fajult a csendzavarás Sepsiszentgyörgyön
2026. augusztus 22., szombat

Leó pápa: a világnak nincsen szüksége az emberiséget leértékelő mesterséges intelligenciára

A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.

Leó pápa: a világnak nincsen szüksége az emberiséget leértékelő mesterséges intelligenciára
Hirdetés