
Fotó: László Ildikó
A holokauszt áldozataira emlékeznek deportálásuk 80. évfordulóján Székelyudvarhelyen csütörtökön és pénteken. Kiállításokat, dokumentumfilm-vetítést, megemlékezést és koncertet is szervez a polgármesteri hivatal, a Haáz Rezső Múzeum és Székelyudvarhely Művelődési Ház.
2024. május 02., 09:082024. május 02., 09:08
2024. május 03., 08:472024. május 03., 08:47
A megemlékezés Homonnai Nándor kiállításával kezdődik, amelyet május 2-án, csütörtökön 17 órakor nyitnak meg a Művelődési Ház koncerttermében. Majd szintén a koncertteremben 18 órától Fecső Zoltán rendező Ahogy az óra jár című dokumentumfilmjét vetítik.
A Nevek.Sorsok.Holokauszt címet viselő kiállításmegnyitóra és megemlékezésre május 3-án, pénteken kerül sor 17 órától a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium tornatermében. A kétnapos rendezvénysorozatot pedig a Hakeshet Klezmer Band koncertje zárja a városháza Szent István-termében pénteken 18 órától – olvasható a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!