Fotó: Rtl.hu
Szombaton este X-Faktor lázban égett Erdély, a Gyergyói-medence, hiszen a gyergyószentmiklósi Solyom Bernadett bejutott a tehetségkutató fináléjába, és a legjobb három között bizonyíthatott. Az első körből való továbbjutás után már többen is reménykedtek, hogy sikerülhet, ami eddig még soha: hogy gyergyói nyerje meg a magyarországi RTL-csatorna tehetségkutatóját. Solyom Berni a 2023-as Sziget fesztiválon is felléphet.
2022. november 20., 10:122022. november 20., 10:12
2022. november 23., 20:402022. november 23., 20:40
Szombaton délutántól szurkolásra, szavazásra buzdított mindenki, aki csak tehette Gyergyószentmiklóson. A Gyergyói Hoki Klub, Solyom Bernadett iskolája, a Sfântu Nicolae Gimnázium, gyergyói zenekarok, politikusok mind-mind kérték, hogy
Erdélyben is sokan figyelemmel követik az RTL tehetségkutató műsorát, az X-Faktort, amit idén még nagyobb érdeklődés övezett, hiszen két gyergyószentmiklósi lány is szerepelt az élő adásokban. Ráadásul Solyom Bernadett a szombati döntőbe is bejutott.
Berni a döntő hetén még hazalátogatott Gyergyószentmiklósra, ezt is megmutatták a döntőben az első dala előtti kisfilmben. Majd jött Nelly Hot In Here című dala, és az izgalom, hogy a három finalista közül ki jut tovább a következő körbe. Mihályfi Luca esett ki,
Fotó: RTL, X-Faktor
Fekete vonat A város másik oldalán című slágerét és Travie McCoy ft. Bruno Mars Billionaire című dalát adta elő. Közben az is kiderült, hogy egy különdíjat nyert:
Kiss Kevin és Solyom Bernadett között dőlt el, hogy ki nyeri meg a 2022-es X-Faktort, és amikor a gyergyószentmiklósi lány nevét mondta ki a műsorvezető, nem csak a színpadon, a stúdióban, hanem Erdélyben is sokan tomboltak otthon a képernyők előtt.
Eddig is Gyergyószentmiklós jelentős helyet foglalt el a magyarországi és erdélyi zenei palettán, de most egy újabb tehetséggel bővült ez a kör.
Egyelőre tisztázatlan okok miatt lekapcsolódott a világítás, félbeszakadt az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo találkozó a 63. percben.
Bozgorozással, magyarellenes rigmusokkal érkeztek Csíkszeredába a Bukaresti Dinamo szurkolói az FK Csíkszereda elleni szuperligás összecsapásra.
A Dinamo szurkolóinak egy része a stadionon kívül maradt, ezért randalírozni próbáltak, a csendőrség gyorsegysége viszont azonnal közbelépett az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo Szuperligás mérkőzésen.
Első ligás mérkőzést játszik a Dinamo ellen a tavasszal feljutott FK Csíkszereda. A Csíkszeredába érkezett Dinamo-szurkolók bozgorozva vonultak fel a Decemberi-forradalom utcában és a Temesvári-sugárúton.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
A közúti beruházásokért felelős országos társaság (CNIR) bemutatta az A13-as autópálya frissített nyomvonalát a megyei önkormányzatok számára. Közben a geológiai viszonyok felmérése is elkezdődött a hegyvidéki területeken.
Nyomravezetői díjat ajánl fel a rendőrség annak, aki információkkal segíti Emil Gânj megtalálását. A mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját napok óta keresik a hatóságok.
Még az elterelést követően sem valószínű, hogy iható lesz a Korond-patak vize, hiszen annak a beszakadt bányán felüli szakaszán is magas sókoncentrációt mértek. Erről és munka haladásáról tájékozódhattunk hétfőn a munkatelepen.
Teherautó ütközött személyautóval hétfőn délután Maros megyében, Nagykenden. A balesetben ketten sérültek meg, de csak egyikük életét sikerült megmenteni.
Az elnöki hivatal honlapján megtalálható dokumentum szerint az elnöknek van egy 7460 négyzetméteres telke Brassó megyében, amelyet 2007-ben vásárolt, és egy 1986-ban gyártott Citroen márkájú autóval is rendelkezik.
szóljon hozzá!