
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Bíróság elé állítanak kedden öt belga fiatalt, akiket azzal gyanúsítanak, hogy megöltek egy román kamionost – írja a namuri ügyészség hétfői közleménye szerint az AFP.
2024. május 14., 09:452024. május 14., 09:45
A vádhatóság szerint a gyanúsítottak egy autópálya feletti hídról ledobtak egy csatornafedőt.
Az eset szombatra virradóan történt az E42-es sztráda Liege és Namur közötti szakaszán. A kamiont a sofőr mellett ülő barátnője lefékezte, így nem sodródott le az útról.
A helyi sajtó szerint az öt fiatal a „nevetőgázként” is ismert dinitrogén-oxid hatása alatt álltak. Ezt az információt a namuri ügyészség nem kívánta kommentálni – írja az Agerpres hírügynökség az AFP értesüléseire hivatkozva.
A gyanúsítottak közül ketten kiskorúak, és a tett színhelyéhez közeli Andenne községben laknak. A román sofőr a spanyol Castillo Trans fuvarozócég alkalmazottja volt.
A szenátus szerdán újratárgyalta a 2026-ban 859 barnamedve megelőző célú kilövését lehetővé tevő törvényt, és elutasította Nicușor Dan államfő kifogásait.
Elfogadta szerdán a képviselőház a közigazgatási törvénykönyv módosítását, amely az összeférhetetlenségi szabályok tekintetében megszünteti a közigazgatási intézmények szerződéses alkalmazottainak a köztisztviselőkkel azonos elbírálását.
Medve tépte le egy autó hátsó lökhárítójának egy részét a Transzfogarasi úton, miközben a jármű egy autósorban állt. A jelenetet egy másik, arra közlekedő autós videóra vette és feltöltötte az internetre.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint minél előbb szükség van egy teljes jogkörrel rendelkező kormányra, amely rendeleteket hozhat és költségvetés-kiigazítást tud végrehajtani.
Meghalt életének 84. évében Nádas Péter író szerda reggel 8 órakor gombosszegi otthonában - közölték a művész Facebook-oldalán a család kérésére.
Több hetes aszályos időszak után kedden Székelyföld legnagyobb részére megérkeztek a rég várt esőzések. A csapadék területi eloszlása azonban jelentős eltéréseket mutat: Udvarhelyszék kapta a legtöbbet, míg Háromszékre elenyésző mennyiség jutott.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb, légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdára és csütörtökre, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Hét embert vettek őrizetbe kedden a Brassó megyei rendőrök, miután botrányt okoztak a város történelmi központjában, majd erőszakosan léptek fel az őket megállítani próbáló rendőrökkel szemben – számolt be a Rador hírügynökség nyomán a G4media.ro.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök úgy véli, hogy néhány napon belül megoldódhatnak a daganatos betegek speciális engedélyhez kötött gyógyszerekkel való ellátásának problémái.
lie Bolojan ügyvivő miniszterelnök bejelentette, nagy valószínűséggel elvetik azt a javaslatot, hogy a vakációk alatt ne folyósítsanak szociális ösztöndíjat a diákoknak.