
Fotó: Ifitéka iroda
Megpezsdült a város, az elmúlt napokban fiatalos zsivaj és zene töltötte be Gyergyószentmiklóst. Jó hangulatban zajlott a 17. Gyergyói Ifinapok és a Nyári Utcazene Fesztivál.
2021. szeptember 12., 19:022021. szeptember 12., 19:02
A 17. Gyergyói Ifinapok az iskolai szünidő végén, már csütörtökön elrajtolt, közel 150 fiatal vonult a város utcáin, hangosan és láthatóan lelkesen. Még aznap lelki tanácsadást kaptak Kalóz János szakpszichológus részéről. Hogyan legyünk önmagunk? – vetette fel e kérdést az ifinapokon már 10. alkalommal előadást tartó Kalóz, és igyekezett válaszokat is adni. Tanácsokat adott a felnőttkor küszöbén vagy az az előtt állóknak, hogy miként kell célokat kitűzni, és hogyan kell a jelenben megalapozni azokat.
Az előadó meglátása szerint a mai fiatalok ugyanolyanok, mint amilyenek a szüleik és nagyszüleik voltak az ő korukban, ugyanazokkal a szorongásokkal küszködnek, ugyanazok az alapproblémáik.
– mondta a szakpszichológus.
Fotó: Ifitéka iroda
Málnási Andrea, az ifinapokat szervező Ifitéka iroda vezetője kifejtette, a mostani résztvevők egy nagyon jó hangulatú eseménynek lehettek a részesei, ugyanakkor nagyon fegyelmezettek voltak, problémamentesen zajlott az esemény, ahol több csapat mérte össze a képességeit és szórakozott együtt. A versenyszámok során az Ififaktor tehetségkutató, az általános műveltségre alapozó Kultúrkerék versenyszám, és a sportos programok is számos izgalmat hoztak, de egy vállalkozás építése, vagy épp a fesztiválszervezés is a feladatok közé tartozott, és ezek a versenyzőknek mind hasznos tapasztalatot, tanulságokat jelenthettek. Rengeteg papír és használt olaj került a gyújtópontra a környezettudatosságot erősítő program során, de vlogot, képregényt is kellett szerkeszteniük a fiataloknak.
Fotó: Ifitéka iroda
Egy ilyen jellegű ifjúsági rendezvény elképzelhetetlen zene nélkül, és nem is volt ebből hiány. Az ifinapokkal párhuzamosan, vagy inkább azzal összekötve zajlott a Nyári Utcazene Fesztivál, amely szintén egy év szünet után tért vissza. Nem akarták hogy elvesszen ez a rendezvény, szögezte le Nicuța Alin, a 4S Street együttes énekese és egyben az esemény főszervezője. Nyolc fellépőt vártak, de végül öt érkezett meg, a többiek az országban mindenhol növekvő fertőzésszámok miatt visszaléptek.
Fotó: Ifitéka iroda
A Szent István templom mellett és a kultúrház előtt zenéltek a Hause of Pioneers (Sepsiszentgyörgy), a C-sus-2 (Székelyudvarhely), a Dreamflow (Szászrégen) együttesek, valamint két egyéni előadó: Benő Szilveszter (Gyergyótölgyes) és Szentjobbi Gergő (Gyergyószentmiklós). Közülük a Dreamflow nyerte el az első díjat, és ennek eredményeként felléphetett a nagyszínpadon is, ahol többek között a két évvel korábbi fesztiválnyertes Szuverén Krú, vagy a No Sugar zenekar is koncertezett. A legjobbak nyereménye egyebek mellett stúdiózási lehetőség, azaz hangfelvétel készülhet a dalaikból, de több rangos erdélyi és magyarországi fesztivállal is egyeztetés zajlik: a cél, hogy jövőre fellépési lehetőségeket kapjanak – közölte Nicuța.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!