
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A cukor 62,79 százalékkal került többe 2022 decemberének végén, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból. Nagyot drágult az áram és az étolaj is, ezek ára 45,14, illetve 37,46 százalékkal nőtt az elmúlt egy évben – hivatkozik az Agerpres hírügynökség a statisztikai intézet adataira.
2023. január 13., 12:442023. január 13., 12:44
2023. január 13., 12:592023. január 13., 12:59
A nem élelmiszer jellegű termékek közül a villamos energia egy év alatt 45,14 százalékkal, a földgáz 35,73 százalékkal, a hőenergia 20,10 százalékkal, a könyvek, újságok, folyóiratok 13,46 százalékkal, a ruhaszappan 12,87 százalékkal drágult.
a víz- és csatornázási díjak 21,05 százalékkal nőttek, a légi közlekedés 17,67 százalékkal drágult. A telefonszolgáltatások díja ellenben 0,88 százalékkal csökkent tavaly decemberben 2021 utolsó hónapjához képest, ez volt az egyetlen árcsökkenés éves viszonylatban a szolgáltatások ágazatában.
Novemberhez mérten a légi közlekedés drágult meg a leginkább decemberben, 13,83 százalékkal, a tojás 6,10, az áram 4,79 százalékkal került többe.
A múlt hónapban az élelmiszerek közül a citrusfélék és egyéb déli gyümölcsök ára 3,21 százalékkal csökkent, a gyümölcsök és gyümölcskonzervek 0,65 százalékkal,
A nem élelmiszer jellegű termékek közül az üzemanyag ára 6,45 százalékkal, a hőenergiáé 0,21 százalékkal mérséklődött. A szolgáltatások körében egy árcsökkenést sem jegyeztek havi összevetésben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a novemberi 16,8 százalékról decemberben 16,4 százalékra csökkent az éves infláció Romániában. Az élelmiszerek 22,05, a nem élelmiszer jellegű termékek 14,95 százalékkal, a szolgáltatások 9,78 százalékkal drágultak az előző év azonos hónapjához képest.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
Az országosan elérhető, díjmentes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fizetés azonnal megtörténjen, miközben nincs szükség a bankkártyaadatok manuális megadására a fizetési felületen.
A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.
Hétfőn figyelmeztető sztrájkot tart az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet, július 28-án pedig általános sztrájkot indítanának a fokozódó elégedetlenségek miatt. Nagy támogatottsággal indul a tiltakozás.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
szóljon hozzá!