
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Csíkszeredai végzősöket kérdeztünk az érettségi-eredményeikről – a többségük elégedett az elért átlagával.
2024. július 08., 17:592024. július 08., 17:59
Még azok is elérték az átmentőt, akik „ellazsálták” a vizsgákra való felkészülést – vallják az érettségizők. A legtöbbjüknek azonban nem az átmenőjegy volt a célja, hanem hogy minél nagyobb átlagot érjen el, a végeredményt nézve pedig elégedettek, hiszen sokan kisebb jegyekre számítottak a kapottnál.
– számolt be tapasztalatairól egy végzős diák. Szerinte azonban sokaknak a stressz miatt nem sikerült olyan jól összességében a megmérettetés, mint ahogy azt szerették volna.
Akadtak azonban olyan diákok is – mint mindig –, akik azért nem érzik elég jónak a végeredményt, mert nem készültek fel eléggé, nem vették komolyan a vizsgát. A megkérdezettek közül
Egyesek arról számoltak be, hogy könnyebbnek ítélték meg a kapott tételt az ominózus tárgyból, mint a próbavizsgán, ellenben a magyar nyelv és irodalom érettséginél sokak a történelmi téma láttán meglepődtek és csalódtak.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!