
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Csíkszeredai végzősöket kérdeztünk az érettségi-eredményeikről – a többségük elégedett az elért átlagával.
2024. július 08., 17:592024. július 08., 17:59
Még azok is elérték az átmentőt, akik „ellazsálták” a vizsgákra való felkészülést – vallják az érettségizők. A legtöbbjüknek azonban nem az átmenőjegy volt a célja, hanem hogy minél nagyobb átlagot érjen el, a végeredményt nézve pedig elégedettek, hiszen sokan kisebb jegyekre számítottak a kapottnál.
– számolt be tapasztalatairól egy végzős diák. Szerinte azonban sokaknak a stressz miatt nem sikerült olyan jól összességében a megmérettetés, mint ahogy azt szerették volna.
Akadtak azonban olyan diákok is – mint mindig –, akik azért nem érzik elég jónak a végeredményt, mert nem készültek fel eléggé, nem vették komolyan a vizsgát. A megkérdezettek közül
Egyesek arról számoltak be, hogy könnyebbnek ítélték meg a kapott tételt az ominózus tárgyból, mint a próbavizsgán, ellenben a magyar nyelv és irodalom érettséginél sokak a történelmi téma láttán meglepődtek és csalódtak.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
szóljon hozzá!