
Györfi Júlia és Hermann Mark Christian POL-os tanácsosok. Archív
Fotó: Boda L. Gergely
„A sérülteknek, a hátrányos helyzetű személyeknek ott van a helye a marosvásárhelyi tanácsban, hogy megfelelőképpen tudják hallatni a hangjukat és képviselni érdekeiket. Én most nem visszavonulok, hanem teszek egy lépést hátra, de továbbra is javaslatokkal, tervezetekkel segítem a tanácsosokat” – nyilatkozta lapunknak Györfi Júlia, a Szabad Emberek Pártjának (POL) marosvásárhelyi önkormányzati képviselője, aki csütörtökön iktatta hivatalos lemondását.
2018. március 01., 19:202018. március 01., 19:20
2018. március 01., 19:302018. március 01., 19:30
Igencsak nagy meglepetést okozott a hét eleji tanácsülésen Györfi Júlia önkormányzati képviselő azon bejelentése, hogy lemond a tanácsosi tisztségről és átadja a helyét Pápai Lászlónak, aki ugyan nem sorban utána következik a POL listáján, de a párt belső döntése nyomán ő veheti át Györfitől a tisztséget.
Györfi Júlia lapunknak azt nyilatkozta, hogy
mert nagyon igénybe vette, hogy szakbizottsági és más gyűlésekre kellett járnia, tanácsüléseken kellett részt vennie, határozatokat dolgozott ki.
– értékelt Györfi Júlia. Elmondta, hogy
sikerült az évi 300 ezer lejről egymillió lejre emeltetni a szociális téren tevékenykedő civil szervezeteknek szánt összeget
elkészült a marosvásárhelyi szociális szolgáltatásokat és igényeket feltérképező tanulmány, amelyből kiderült, hogy a városban milyen állami és civil szociális szolgáltatók vannak, s ezek mennyire fedik le a helyi hátrányos helyzetű lakosság igényeit. Ezen tanulmány alapján fogja kidolgozni a városháza a szociális háló megerősítését szolgáló stratégiát.
tavaly megszavazták az ő javaslatára, hogy a városháza szociális igazgatóságának két személygépkocsit vásárolnak, hogy a szakemberek ne gyalog és autóbusszal kelljen kiszálljanak a helyszínekre szociális ankétokat készíteni. Ezt a két személygépkocsit még nem vásárolták meg, de a kezdeményező ígéretet kapott, hogy idén ez megtörténik.
szintén tavaly döntés született arról, hogy a Víkendtelepre és a városi uszodához mozgássérült személyek vízbe való beemelésére alkalmas liftet vásárolnak. Ezt a megszavazott határozatot sem hajtották még végre.
ugyancsak megszavazták, s részben el is készültek azok a tervek, amelyek akadálymentesítik az iskolákat, megoldásokat nyújtanak arra, hogy a mozgáskorlátozott diákok is gond nélkül eljuthassanak az osztálytermekbe, mosdókba. Elkészült már a terv a Liviu Rebreanu Általános Iskola, a Papiu Ilarian Kollégium számára is, s remélhetőleg ezeket meg is valósítják.

Egészségügyi okokra hivatkozva lemondott tisztségéről Györfi Júlia, a Szabad Emberek Pártja (POL) marosvásárhelyi önkormányzati képviselője, a párt azonban bejelentette: magyar jelöltet küld helyette a testületbe.
„Tanácsosi munkám során úgy éreztem, hogy az általam képviselt ügyek, megoldások fontosak, s sajnálattal vettem tudomást arról, hogy sok esetben félresöpörték, mert a Szabad Emberek Pártjának képviselője voltam. Holott a sérültek, a hátrányos helyzetűek problémáit képviseltem, s továbbra is azt fogom, csak ezután nem az első, hanem csak a második sorból” – mondta Györfi Júlia, akit nem lepett meg, hogy miután bejelentette lemondását,
Györfi Júlia szerint komikus volt, hogy Makkai Gergely azt ajánlotta, álljon be az RMDSZ-be és ott politizáljon tovább.
– zárta Györfi Júlia.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a Tatár-dombi kápolnát.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
Robbanótöltettel felszerelt drónt találtak hétfőn Tulcea megyében – tájékoztatott kedden a védelmi minisztérium.
Őrizetbe vettek kedden a német hatóságok egy román állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy szélsőjobboldali terrorszervezet megalapításával, „terrorháború” útján akarta megdönteni a román államot.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
szóljon hozzá!