
Lemondott egy vásárhelyi magyar tanácsos, de megmarad a magyar többség. Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Egészségügyi okokra hivatkozva lemondott tisztségéről Györfi Júlia, a Szabad Emberek Pártja (POL) marosvásárhelyi önkormányzati képviselője, a párt azonban bejelentette: magyar jelöltet küld helyette a testületbe.
2018. február 28., 14:512018. február 28., 14:51
2018. február 28., 14:522018. február 28., 14:52
Györfi Júlia az önkormányzati képviselő-testület keddi ülésén jelentette be lemondását. A testület több tagja is méltatta munkásságát, Makkai Gergely, az RMDSZ színeiben megválasztott alpolgármester pedig arra kérte a képviselőt, hogy
Dan Mașca, a POL alapító elnöke az MTI-nek szerdán azt mondta, ugyan ő következne a jelöltlistán, de úgy határoztak, hogy
A huszonhárom tagú marosvásárhelyi képviselő-testületben az RMDSZ-nek tíz, a Dorin Florea polgármestert támogató Nemzeti Liberális Pártnak hat, a Szociáldemokrata Pártnak négy és a regionális Szabad Emberek Pártjának (POL) három képviselői mandátuma van. A POL színeiben mindeddig két magyar és egy román nemzetiségű képviselő tevékenykedett, és – amint Dan Mașca pártelnök közölte – ez ezután sem változik. Így
Noha a POL a magyarság számára fontos marosvásárhelyi kérdésekben – amilyen például a római katolikus gimnázium újraalakítása, a kétnyelvű utcanévtáblák kihelyezése vagy az önkormányzati ülések kétnyelvűsége – következetesen a magyar követelések mellett foglalt állást, az RMDSZ-szel feszült a kapcsolata. A magyar szövetség képviselői 2017 júliusában nem támogatták, hogy az RMDSZ-es Makkai Gergely mellett Györfi Júliát válasszák meg a város alpolgármesterévé. Helyette a szociáldemokrata Sergiu Papucnak szavaztak bizalmat.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
1 hozzászólás