
Archív
Fotó: MTI/Kiss Gábor
Borszéken minden nyáron több fesztivál is várja a kikapcsolódni vágyókat. Idén a fürdőváros nyárindító eseménye a hétvégi Random Fesztivál. A kétnapos rendezvény sztárfellépője a Bagossy Brothers Company.
2024. július 05., 21:232024. július 05., 21:23
Idén nyáron is izgalmas és változatos programokkal készülnek a borszékiek. Céljuk, hogy felejthetetlen élményeket nyújtsanak a helyieknek és vendégeiknek. Az idei nyár abban számít különlegesnek, hogy több, különböző stílusú és tematikájú rendezvényt kínálnak, melyek során minden korosztály megtalálhatja a saját kikapcsolódási lehetőségét.
A hétvégi Random Fesztiválon várhatóan a Bagossy Brothers Comppany szombat esti koncertje vonzza majd a legnagyobb számú közönséget, de programban helyet kapnak olyan előadók is, mint a Contrast Live Band, a Dinamic, a Dreamflow, a Friday Rehab és Dalma.
A Random Fesztivál egy kerekasztal-beszélgetéssel indul Szín János medvepásztorral, hokis sikertörténetek lesznek hallhatók Sárpátki Tamással és Szabó Krisztiánnal, este pedig jönnek a koncertek. Vasárnap többek között Virtuális valóság élmények, Zumba és habparti várja az érdeklődőket, majd jöhetnek ismét az esti koncertek. A Random Fesztivál részletes programja megtalálható Borszék Polgármesteri Hivatala Facebook-oldalán.
Július 19–21. között kerül sor a Borszéki Bogrács Fesztiválra. Ez a fesztivál nemcsak zenei programokkal, hanem gasztronómiai élményekkel is várja a látogatókat. A fellépők közt szerepel a Zdob și Zdub, a Parno Graszt, a Kale Lulugyi és a Cuibul.
Idén is augusztus elején, 2-től 4-ig tartják meg a hagyományos Borszéki Városnapokat. Az augusztus 2–4. között zajló eseményen során színes programok és neves előadók gondoskodnak a szórakozásról. A fellépők között megtalálható a Cargo, Alina Eremia, a 3+2 Együttes, a Bekecs Néptáncegyüttes, a No Sugar és DJ Sasha Lopez.
A nyári fesztiválszezon zárásaként augusztus 16–18. között tartják a Borszék Feszt – Nosztalgia Fesztivált, amely a régi idők hangulatát idézi meg. Az eseményen fellép a Vintage Dolls, Mirabela Dauer, az Operettissimo, a Csíki Kamarazenekar, az Amigo Band és a LeV&End.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
szóljon hozzá!