
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A Richter-skála szerinti 4,1-es erősségű földrengés volt vasárnap este háromnegyed nyolckor Vrancea szeizmikus térségben, Buzău megyében – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet (INCDFP) közlésére hivatkozva.
2023. március 13., 10:022023. március 13., 10:02
2023. március 13., 10:032023. március 13., 10:03
A szeizmikus mozgás 140 kilométeres mélységben következett be, epicentruma 52 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől, 57 kilométerre Brassótól, 62 kilométerre Buzăutól, 66 kilométerre Focşani-tól , 76 kilométerre Ploieşti-től.
Vasárnap délután is földrengéseket mértek, a Richter-skála szerinti 3,4-es erősségűt 13 óra 49 perckor Vrancea szeizmikus térségben, Buzău megyében. A szeizmikus mozgás 125 kilométeres mélységben következett be, epicentruma 49 kilométerre volt Focşani-tól, 50 kilométerre Buzăutól, 70 kilométerre Sepsiszentgyörgytől, 76 kilométerre Brassótól, 81 kilométerre Ploieşti-től.
Ezt követően 14 óra 15 perckor egy 3,6-os erősségű földrengés történt Gorj megyében, 16 kilométeres mélységben. Epicentruma 14 kilométerre volt Târgu Jiutól, 69 kilométerre Szörényvártól, 70 kilométerre Vajdahunyadtól, 84 kilométerre Dévától.

A Richter-skála szerinti 5,7-es erősségű földrengést mértek kedden 15 óra 16 perckor Gorj megyében, Zsilvásárhely (Târgu-Jiu) környékén, 40 kilométeres mélységben – számolt be az Országos Földfizikai Intézet.
Az év eddigi legnagyobb romániai földrengése 5,7-es erősségű volt, és február 14-én következett be az olténiai Gorj megyében, 6,3 kilométeres mélységben. Egy nappal korábban egy 5,2-es erősségű földrengést regisztráltak ugyanabban a térségben, 16 kilométeres mélységben.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
szóljon hozzá!