
Hétfő délutáni csúcsértékek 40 fok közelében az ország déli részén (keddre már 40 fokot jósolnak), és kedd hajnali minimumértékek az ország északi részén, Csíkszeredában 6,6 fokkal. Képek forrása: Országos Meteorológiai Szolgálat
Narancssárga hőségriasztás van érvényben kedden több bánsági és olténiai megyében, valamint Munténia nagy részén. A hét második feléig tartó kánikula egyelőre elkerüli Székelyföldet, noha napközben itt is jócskán felmelegszik.
2024. augusztus 13., 09:422024. augusztus 13., 09:42
Noha 29–32 Celsius-fokra melegedett fel tegnap napközben a levegő hőmérséklete Székelyföld-szerte, a keddi hajnal mindenütt felfrissülést hozott: Csíkszeredában 6,6 fokot mértek, s bár nem ennyire, de hűsítő volt a reggel Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön, illetve Marosvásárhelyen is (12–13 fok).
Nem érinti a régiónkat a kánikulariasztás, annál inkább a bánsági és olténiai megyéket, valamint Munténia nagy részét, ahol a nappali csúcsértékek 39–40 Celsius-fok körül alakulnak, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80 egységet.
Délnyugat-Erdélyre, valamint a Körösvidék, Munténia, Dobrudzsa egy részére, illetve a Déli- és a Nyugati-Kárpátok térségére sárga riasztás érvényes a kánikula miatt. Itt nappal 35–38 fok lesz, éjszaka 20 fokig hűl le a levegő – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetésére hivatkozva.

Közzétette kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): az augusztus 12–25. közötti időszak első fele lesz melegebb, csapadék pedig a második hét elején várható nagyobb valószínűséggel.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!