
Mi fér még bele a nyárba? Egy kis fürdőzés, kempingezés időjrárás szempontjából biztosan
Fotó: Bálint István
Közzétette kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): az augusztus 12–25. közötti időszak első fele lesz melegebb, csapadék pedig a második hét elején várható nagyobb valószínűséggel.
2024. augusztus 12., 14:132024. augusztus 12., 14:13
Kisebb eltérésekkel Erdélyben ezen a héten, augusztus 12–18. között a nappali csúcsértékek átlaga 32 és 34 Celsius-fok körül alakul, éjszakánként pedig 14–16 fokig hűl le a levegő hőmérséklete. A hét végétől, illetve a következő hét elejétől némileg visszaesik a hőmérséklet, napközben már csak 29–30 Celsius-fokig melegszik fel, a hajnalok pedig fokozatosan a korábbi 16 fokról átlagosan 12 fokig hűlnek vissza.
Ami a hegyvidéket illeti, ezen a héten átlagosan 23–26 Celsius-fokig melegszik fel a levegő napközben, aztán jövő héttől már csak 20 fok körül alakulnak a maximumok. A legalacsonaybb értékek 11 és 14 fok körüliek lesznek, a leghidegebb hajnalok augusztus 20–25. között várhatók. Csapadékra 16-a és 21-e között lehet számítani nagyobb valószínűséggel.

Az ország területének felére szerdáig érvényes sárga és narancssárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
szóljon hozzá!