Fotó: Iochom Zsolt
Huszonegy nap szabadságot vett ki Csibi Barna, a Hargita Megyei Közpénzügyi Igazgatóság alkalmazottja, aki hétfőn kellett volna munkába álljon az abrudbányai közpénzügyi hivatalnál, ahová Sorin Blejnar, az országos adóhatóság igazgatójának döntése alapján helyezték át.
2011. március 21., 12:512011. március 21., 12:51
2011. április 08., 11:482011. április 08., 11:48
Az áthelyezésről azután döntött az országos adóhatóság, miután Csibi március 14-én a csíkszeredai Majláth Gusztáv Károly téren jelképesen felakasztotta Avram Iancu mócvezért, és táblákra kifüggesztette, amint blogjában fogalmaz: „a móc felkelők által állati kegyetlenséggel elkövetett magyarellenes népirtás civil, öreg, asszony és gyerek áldozatainak” listáját, valamint az erről készült korabeli rajzok másolatait.
A fiatal aktivista – aki legutóbbi interjúnkban polgárjogi harcosnak nevezte magát – hétfőn reggel a gyulafehérvári pénzügyi főigazgatóságon jelentkezett, és leadta szabadságkérését, amit jóvá is hagytak.
Megközelítőleg húsz ember – román nemzeti színű sálakban és kokárdákkal a mellükön – tüntetett hétfőn reggel az abrudbányai pénzügyi hivatal előtt, tiltakozva Csibi Barna odahelyezése ellen. Információink szerint a nap folyamán a helyiek protestálnak az Abrudbánya központjában található Avram Iancu-szobornál is, elégedetlenségüket fejezve ki az országos adóhatóság igazgatójának döntése miatt.
Csibi Barna érdeklődésünkre elmondta: hétfőn reggel egyenesen a gyulafehérvári területi igazgatóságra ment letenni a szabadságkérést. Döntéséhez, mint fogalmazott: hozzájárultak a tiltakozó megmozdulások is, melyekről az interneten hallott, viszont azért is szüksége volt szabadnapokra, mert szerdára beidézték az ügyészségre a „Iancu-akasztás” és a „Szégyelld magad, már megint zsidónál vásároltál” plakát kapcsán, csütörtökön pedig a Hargita Megyei Közpénzügyi Igazgatóság fegyelmi bizottsága előtt kell megjelenjen. Az abrudbányaiak tiltakozásával kapcsolatban megjegyezte: „joguk van protestálni, amennyiben törvényesen teszik azt”.
Aláírásgyűjtés Csibi ellen
Sajtóinformációk szerint Tiberiu Raţiu, Abrudbánya polgármestere azt nyilatkozta: Csibi áthelyezésének bejelentése után „feszültté vált a hangulat a településen”, több állampolgár elégedetlenségének adott hangot és aláírásgyűjtést is kezdeményeztek, hogy Csibi Barnát nyilvánítsák persona non gratának Abrudbányán.
Nagy mozgósítással zajlik a tűzoltás, a hivatásos és az önkéntes tűzoltók vállvetve dolgoznak a lángok megfékezésén.
A magyar kisebbségek sorsáról, a jövőbeli kihívásokról, választásokról szólt az idei Tusványos nemzetpolitikai kerekasztal-beszélgetése, amelyen a Kárpát-medencei magyar pártok vezetői, valamint a román és magyar kormány képviselői is részt vettek.
A tusványosi beszédén dolgozik Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke. A szombati előadásra regisztrálni kell – csütörtök éjfélig.
A pénteki FK Csíkszereda–Rapid szuperligás labdarúgó-mérkőzés miatt biztonsági okokból csütörtök este tíz órától lezárják a Lidl melletti közterületi parkolót Csíkszeredában – közölte Korodi Attila polgármester.
Tusványos második napján a nemzetpolitikai kérdések is napirendre kerültek. A fiatal közösségek, régi hagyományok című beszélgetésen sem volt ez másképp, ezúttal az ifjúsági szervezetek szerepét vizsgálták a témában. Az eseményt Turi Ádám moderálta.
Tartalmas nyári hét a hagyományok jegyében – 28. alkalommal szervezik meg a gyimesközéploki tánctábort. A helyi gyerekeknek ingyenes a belépés, a hangulata pedig pótolhatatlan.
Idegen nyelvi és alkotótáborban tanulhatnak a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság fiataljai július 21–27. között Csíksomlyón.
Tucatnyi kollégával leszünk jelen a 34. Tusványoson. Ahogy a rendezvény idei mottója (Ránk számíthatsz!) hirdeti, mi is úgy tervezzük, hogy olvasóink számíthassanak ránk. Igyekszünk kihozni a legtöbbet a rendezvényből.
A bizonytalan környezet új fogalmakat is a felszínre hozott – ezek közül az egyik legfontosabb a digitális fittség, amely a szakértők szerint egyre inkább meghatározza, ki tud talpon maradni a munkaerőpiacon.
Háromszéken született, Balánbányán kezdte pedagógusi pályafutását, most mégis arról a több mint harminc évről mesél, amelyet könyvtárosként élt meg. Kelemen Katalinnal, a Kájoni János Megyei Könyvtár egykori munkatársával beszélgettünk.
szóljon hozzá!