
Parajdon is korszerű bölcsőde fog épülni. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Öt energiatakarékos és korszerű bölcsőde építésére biztosít finanszírozást a fejlesztési minisztérium, egy közülük Parajdon fog felépülni.
2022. október 25., 13:082022. október 25., 13:08
Újabb öt bölcsőde épülhet, amelyre a fejlesztési minisztérium több mint 68 millió lejes finanszírozást biztosít a helyreállítási alapból– jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter.
„Újabb családok számára oldjuk meg a bölcsődehiány gondját. Eddig összesen 113 bölcsőde megépítésére biztosítunk finanszírozást a helyreállítási alapból, 60-at pedig kormányzati finanszírozásból építünk, ehhez adódik hozzá a ma jóváhagyott újabb öt bölcsőde” – mondta a fejlesztési miniszter.
Az RMDSZ sajtóosztályának tájékoztatása szerint a 2021-ben indított bölcsődeépítési program révén
A bölcsődeépületek fokozottan energiatakarékosak és korszerűek lesznek.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!