Fotó: Barabás Ákos
Visszaküldte a parlamentnek a gyógyszerreklámok betiltását előíró törvényt Klaus Johannis államfő, mivel elmondása szerint ez ellentétes az európai irányelveknek.
2016. január 10., 22:392016. január 10., 22:39
Az államelnök a jogszabály újratárgyalását kérő indoklásában kifejti, hogy a gyógyszerek reklámozását európai uniós szinten szabályozzák, így az egyes országokban alkalmazott jogszabályok meg kell feleljenek ezeknek. „A tagországok nem alkalmazhatnak szigorúbb, vagy más tartalmú jogszabályokat” – hívta fel a figyelmet Klaus Johannis. Kifejtette, hogy az audiovizuális törvény jelenlegi formájában össze van hangolva az uniós direktivákkal, ennek értelmében csupán azoknak az orvosságoknak a reklámozása tilos, melyek csak receptre kaphatók. Az államfő ugyanakkor a törvény diszkriminatív voltát is kifogásolta, rámutatva, ez az audiovizuális médiában tiltja ugyan a gyógyszer- és patikareklámokat, más közegben ellenben engedélyezi azokat.
Mint arról beszámoltunk, a gyógyszerreklámok kitiltását a romániai rádió- és televízióműsorokból tavaly decemberben fogadta el a parlament Végh Sándor RMDSZ-es szenátor javaslatára azt követően, hogy a felsőház szakbizottsága elutasította azt. A Szilágy megyei honatya azzal indokolta a jogszabály szükségességét, hogy „a betegségek kezelése, a gyógyszerek adagolása egészségügyi, nem pedig kereskedelmi feladat, amellyel orvosoknak és nem marketingeseknek kell foglalkozni”. A törvényjavaslatot a Romániai Reklámügynökségek Szövetsége (UAPR) is ellenezte, rámutatva, hogy a gyógyszer- és gyógyszertáreklámok tiltásával az információhoz való jog csorbul. Levélben fordult az államelnökhöz az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) is, kérve, hogy ne hirdesse ki a törvényt.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!