Gyerekkora óta érdeklődik a takácsmesterség iránt a csíkszeredai Antal Eszter. Az újabb és újabb minták tervezése, kivitelezése állandó része a hétköznapjainak, emellett igyekszik a gyermekeket és a felnőtteket egyaránt rávezetni a szövés szeretetére a Vámszer Géza Művészeti Népiskolában.
A Kézdiszéknek a nép nyelvében mai is Szentföldként élő részén, Lemhény és Kézdialmás között magasló Szent Mihály-dombon áll a két falu egykor közös, ugyancsak a harcos arkangyal nevét viselő, nemrég felújított középkori temploma. Előzetes egyeztetés után látogatható, de miséket is tartanak benne.
A székelyföldi megyék együttesen csaknem húsz sípályával büszkélkednek, igaz, többjüket az enyhe időjárás miatt nehezen sikerül elindítani. Adottságaik a külföldi síparadicsomoktól távol állnak, de a családias légkör, a közelség előnyükre válik.
Szerények és vérprofik: a szászrégeni DreamFlow számos díjjal, elismeréssel gyarapodott az elmúlt években, interjúnkban mégsem erről, hanem a zenekar kezdeteiről, a kísérletezésekről, tavaly nyári koncertekről, bulikról, „célegyenesben” lévő nagylemezről beszéltek. Próbatermi felvételünk, benne a múlt év végén a Legszebb Erdélyi Magyar Dal fődíját elnyerő Véget ért az álom című szerzeménnyel január 30-án jelenik meg.
A megfelelő munkaerő bevonzásának és megtartásának egyik legfontosabb eleme a különböző béren kívüli juttatások rendszere, amelyek manapság számos formát ölthetnek a vállalkozások lehetőségei és alkalmazottaik elvárásai alapján.
Több mint ezer méter magas sziklahegy csúcsán pihennek Erdély egyik legrégebbi várának romjai. Bálványosvár évszázadokkal ezelőtt az Apor család otthona, az ősi magyar pogány vallás jelképe volt.
A nő lehet erős a hobbijában, a karrierjében vagy a magánéletében, de sokszor nehéz megtalálni a szerepek közötti egyensúlyt. A Lemanguria Élettánc Egyesület meghívott előadói vasárnap Székelyudvarhelyen egy kerekasztal-beszélgetésen azt a hat életformáló területet tárgyalták, amelyek utat mutatnak a nőknek mind a hétköznapokban, mind a hivatás, illetve a közösségi élet területein.
A doni katasztrófa 82. évfordulója apropóján emlékeztek szombaton a Kászonok és Készdiszék közötti Katrosában. Közel egyéves harci tevékenysége során a magyar 2. hadsereg 127–128 ezer fős veszteséget szenvedett el a keleti fronton.
A csíkszentimrei Gergely Zsolt fürjeket nevel, s amikor a legtöbb a munka, ő akkor is a legnagyobb odafigyeléssel gondoskodik a szárnyasokról. A tojásokból házi laskát készít, a helyi termelők vásárainak állandó árusa, mindeközben a környékbeli vásárlókkal is bizalmas kapcsolatot ápol. Boldog és elégedett, mert sokan érdeklődnek a székelyföldi fürjtojás iránt, aminek köztudott, hogy rengeteg jótékony hatása van az egészségünkre.
Néhány hónap múlva indul a székelyföldi fesztiválszezon, és az már most borítékolható, hogy a közel három éve alapított Majd Kiderül együttessel is számos helyszínen találkozhatunk.
Több éve már annak, hogy Gergely Zsolt megálmodta, majd kivitelezte a Fordított Házikót Parajdon. A bel- és külföldi turisták körében is népszerű látványosság nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek egyik kedvenc szórakozása Hargita megyében. Az ötletgazdával arról beszélgettünk, hogy miként született meg a házikó terve, amit mindenki első látásra a szívébe zár.