Labdába rúgtak a politikusok Csíkszentdomokoson

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Hagyományossá vált, hogy a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) ősszel labdarúgó-mérkőzést rendez Csíkszentdomokoson, melyen a magyar parlamenti képviselők és a Hargita megyei közméltóságok mérik össze focitudásukat. Idén első alkalommal a moldvai csángók csapata is játszhatott a székelyföldi és anyaországi politikusok alkotta együttesekkel a körmérkőzéses tornán.

Molnár Rajmond

2015. október 11., 21:512015. október 11., 21:51

2015. október 11., 22:522015. október 11., 22:52

A csapatok a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) munkáját támogatják, amelynek önkéntesei egy héten át Székelyföld falvaiban szűrték, vizsgálták és gyógyították a rászoruló gyerekeket.  

Az NGYSZ több éve segíti a gyimesbükki Dani Gergely Általános Iskolát, ahol csütörtökön a tanintézet új tornatermét adták át. A sportlétesítmény megépítéséhez szükséges anyagi forrásokat a gyermekmentő szolgálat biztosította. Az átadás napján a Magyar Parlament focicsapata a gyimesbükki pedagógusok együttesével játszott barátságos mérkőzést. „Ez egy régen futó projekt volt. Abban maradtunk, hogy a tornatermet közösen építjük a faluval, mi álljuk az anyagiakat, a falubeliek kétkezi munkával segítenek be. Ez különböző okok miatt elhúzódott, de most átadtuk” – közölte Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat vezetője.

Az anyaországi együttes keretében jelen volt Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke is, aki a mérkőzések előtt elmondta: „Ezek a focimeccsek már hagyománynak számítanak, és valahányszor október közepén erre járnak az orvosaink, a székelyföldi közméltóságok és a magyar parlamenti csapat összeméri az erejét. Most először nemcsak a székely közéleti válogatottal mérkőzünk meg, hanem a csángókkal is. Az együvé tartozást is kifejezik ezek a találkozók” – értékelt.

A mérkőzések előtt az egybegyűltek egyperces néma csenddel emlékeztek az elhunyt Buzánszky Jenőre, az NGYSZ sportbizottságának volt elnökére és a legendás Aranycsapat egykori tagjára, aki korábban rendszeresen elkísérte az önkéntes orvosokat. A parlamenti csapatban pályára lépett többek között Kövér László és Bácskai János, Ferencváros polgármestere, volt parlamenti képviselő is. A székelyföldi válogatottat erősítette Zsigmond Barna Pál, a Magyar Köztársaság csíkszeredai főkonzulja és Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda volt polgármestere is.

Az eredmények: Székelyföldi közméltóságok–Magyar Országgyűlés 1–0, Magyar Országgyűlés–Csángó válogatott  6–1, Székelyföldi közméltóságok–Csángó válogatott 1–0.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 16., szerda

Biciklis baleset Csíkszeredában, a sérültet kórházba kellett szállítani

Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.

Biciklis baleset Csíkszeredában, a sérültet kórházba kellett szállítani
2025. július 16., szerda

Újrakezdték, de nem egyedül: építkezik a tűzkárosult kászonújfalvi család

Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.

Újrakezdték, de nem egyedül: építkezik a tűzkárosult kászonújfalvi család
2025. július 15., kedd

Székely zászlókat rongáltak a focihuligánok

Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.

Székely zászlókat rongáltak a focihuligánok
2025. július 15., kedd

Teljes egészében elkészült a város vázája

Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.

Teljes egészében elkészült a város vázája
2025. július 15., kedd

Egy korsó történelem: 50+1 éves a Csíkszeredai Sörgyár

A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.

Egy korsó történelem: 50+1 éves a Csíkszeredai Sörgyár
2025. július 15., kedd

Utolsó tanévére készül jelenlegi helyén a Márton Áron Tehetséggondozó Központ

A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.

Utolsó tanévére készül jelenlegi helyén a Márton Áron Tehetséggondozó Központ
2025. július 14., hétfő

Elkezdték kivágni a fákat a csíkszeredai megyeháza körül

Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.

Elkezdték kivágni a fákat a csíkszeredai megyeháza körül
2025. július 14., hétfő

Készülnek a sátortetős műjégpályák építésére Csíkszentsimonban és Gyimesközéplokon

Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.

Készülnek a sátortetős műjégpályák építésére Csíkszentsimonban és Gyimesközéplokon
2025. július 12., szombat

Elkezdődött a kaszáló kaláka a csíkszentkirályi Bakalján

A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.

Elkezdődött a kaszáló kaláka a csíkszentkirályi Bakalján
2025. július 11., péntek

Helikopterrel érkezett Székelyföldre Ion Țiriac: jégpályákat szemlézett és az utánpótlásról tárgyalt

Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.

Helikopterrel érkezett Székelyföldre Ion Țiriac: jégpályákat szemlézett és az utánpótlásról tárgyalt