Nem szokványos módszertani kör a csíki testnevelőknek

A csíki testnevelő tanárok hasznos információkkal és gyakorlati útmutatásokkal gazdagodhattak az elmúlt héten (április 15–21.) zajlott módszertani körök keretében.

Dobos László

2013. április 21., 17:582013. április 21., 17:58

2013. április 21., 18:372013. április 21., 18:37

Borbély Botond testnevelő tanár irányításával a részvevők gyakorlatban is kipróbálhatták a Romániában újdonságnak számító TRX sportszert, amely színesebbé és hatékonyabbá teheti a testnevelésórákat.

Meglepetés vendégként Ivan Patzaichin négyszeres olimpiai bajnok kenussal beszélgethettek, aki többek közt elmondta: „ma már olyan súlyos a mozgáshiány, hogy a gyerekek lassanként még a fűre is félnek rálépni”. Patzaichin kijelentette: a kisebbségi lét nem jelent hátrányt abban, hogy valaki olimpiai bajnok legyen, hiszen ő maga ötödik osztályos korában tanult meg románul. Izsák-Székely Lóránt testnevelő szakos tanfelügyelő biztosította Patzaichint, hogy a tanfelügyelőség támogatja sportnépszerűsítő tevékenységüket Hargita megyében.

A módszertani körre meghívták Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármestert, aki ismertette kezdeményezésüket: szeretnék, ha ősztől úszásoktatás zajlana az iskolai testnevelésórák keretében, vagy hogy az úszás legyen választható tantárgy a csíkszeredai és környékbeli diákok számára. Ehhez szükség lenne a szülők, az iskolák vezetősége, illetve a tanfelügyelőség összefogására. Az úszómedence használatáért egy szimbolikus összeget kérne a működtető.

A testnevelők módszertani köréhez kapcsolódó hír, hogy ezeken részt vett Ábrahám Előd, a megyei sportigazgatóság szakfelügyelője. Ábrahám elmondta a testnevelőknek, hogy etikai kódex készül a küzdősportokat gyakorlók számára, és ehhez javaslatokat várnak a testnevelő tanároktól is.

Mi a TRX?

A TRX (angolul: Total body Resistance eXercise) egy olyan heveder, amelynek végein fogantyúk (a kéznek) és bújtatók (a saroknak, lábfejnek) találhatók. A sportszert rögzítve a plafonra vagy a bordásfalra, a gravitációval szemben fejtünk ki erőhatást, a törzsizomzat folyamatos feszülése mellett. A sportszeren egyszerre lehet fejleszteni erőt, állóképességet, hajlékonyságot és koordinációt. A terhelés személyre szabott, így nőknek és férfiaknak egyaránt ajánlott.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei