
Fotó: Boda L. Gergely
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház csatlakozik a Művészek a művészekért országos kampányhoz, amelyet az UNITER (Romániai Színházi Szövetség) 16. alkalommal hirdet meg és fővárosi, valamint vidéki színházi intézményekkel együttműködve valósít meg.
2017. március 14., 16:422017. március 14., 16:42
A kampány a művészi teljesítmény jegyében felajánlott előadásokkal támogatja a segítségre szoruló színházi alkotókat, akik számára a színpad már csak egy szép emlék maradt.
A felhívás nyomán 10 bukaresti és 19 vidéki színházban a márciusi műsorrendben már megjelölték azokat az előadásokat, melyeknek a bevételei a Színházi Szolidaritási Alapot fogják gazdagítani. Az alapot célirányosan az egészségügyi és megélhetési problémákkal küzdő művészek segélyezése szándékával hoztak létre.
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház mindkét tagozata, a Tompa Miklós Társulat és a Liviu Rebreanu Társulat is egy-egy előadással vesz részt a kampányban.
A Liviu Rebreanu Társulat március 15-én, szerda este 7 órától a nagyteremben Mihail Sebastian: Steaua fără nume / A névtelen csillag című előadását tűzte műsorára Erwin Şimşensohn rendezésében.
A Tompa Miklós Társulat március 30-án, csütörtök este 7 órakor a nagyteremben Radu Afrim Retromadár blokknak csapódik és forró aszfaltra zuhan című produkciót játssza.
A jegyek értékesítéséből származó összegeket a Művészek a művészekért kampány keretében a Színházi Szolidaritási Alap számlájára utalják át.
Nicușor Dan államfő egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába szerdán a koalíciós pártok vezetőit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
szóljon hozzá!