Kisiskolások ismerkedtek a klasszikus zenével

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia rendszeresen szervez tanító jellegű hangversenyt kisiskolások számára. A legutóbbi alkalom témája a billentyűs hangszerek voltak, így a gyerekek megismerkedhettek a zongorával, a cselesztával, a csemballóval, illetve az orgonával. Az érdekes információk mellett az iskolások rövid zeneműveket hallhattak az említett hangszereken.

Becze Dalma

2013. december 02., 16:052013. december 02., 16:05

2013. december 02., 17:082013. december 02., 17:08

A Kultúrpalota nagytermében türelmetlen gyerekek várták az előadás kezdetét. A színpadon sorakoztak a hangszerek, amelyek még kíváncsibbá tették a csemetéket. Rövid időn belül megékezett az előadó is, Erich Türk, aki nagyon jó hangulatot teremtett a közönség körében. Az interaktív előadásmód élvezhetővé és érdekessé tette az előadást a gyerekek számára. A feltett kérdésekre kórusban kiabáltak vissza az iskolások.

Az előadó elmesélte, hogy a színpadon látható hangszerek egy-egy másik hangszer gépiesített változata. Ezt a gyerekek által jól ismert és használt eszközökkel illusztrálta. „A papírra ceruzával vagy tollal szoktatok írni, de ezt megtehetitek egy gép segítségével is, például a számítógép billentyűin. A billentyűs hangszerek is így működnek” – magyarázta  Erich Türk. Ezután sorba vette a hangszereket, mindegyikről röviden mesélt, beszámolt működésükről, majd egy rövid darabot játszott mindegyiken.

A gyerekek ismertek már néhány hangszert, de különböző darabokat is, mint például A diótörőt. Az előadó ebből eljátszotta a Cukorkirálynő táncát. Az orgona is nagyon izgalmas volt számukra, az óriási sípok hangja lebilincselte őket. Különösen tetszett nekik az orgona azon funkciója, amely más hangszereket utánoz, így megszólalt többek között a fuvola, a trombita, de hallhatták a fagottot és a hegedűt is.

A rengeteg gyerek között akadt néhány kísérő szülő is, közülük Fehér Enikőt kérdeztük arról, hogy miért tartja fontosnak a lecke hangversenyeket. „Ez nagyszerű alkalom, hogy a gyerekek megismerjék a zene világát, amely nagy hatással lehet a fejlődésükre, hiszen sosem késő elkezdeni klasszikus zenét hallgatni. Nekem két fiam van, akik nagyon mozgékonyak, sportolnak, nem igazán vannak hozzászokva az ilyesmihez, de nyitottak a zene iránt is, és az ilyen alkalom sokat segít abban, hogy megbarátkozzanak vele” – mondta az édesanya.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei