Fotó: Thomas Campean
Több mint ezerfős közönség előtt mondott igent párjának a szovátai, huszonegy éves Zerboni Henrietta szombaton a székelyudvarhelyi Rákóczi Sportcentrumban, az Erdélyi Rendezvényszervezők Céhe által immár hatodik alkalommal megtartott esküvői kiállításon. A kétnapos rendezvény a szervezők szerint megdöntötte az eddigi látogatottsági rekordot.
2015. január 25., 19:102015. január 25., 19:10
Csak szombaton több ezer udvarhelyszéki és környező megyékben élő házasulandó fordult meg a Rákóczi Sportcentrumban: a kétnapos kiállításon mintegy hatvan szolgáltató várta az érdeklődőket az aktuális trendek újdonságaival, illetve kreatív, sajátos ötletekkel, melyekkel a nagy nap igazán személyessé tehető.
A kiállítás január 24-én délelőtt tizenegykor nyílt meg pezsgős fogadással, azt követően a látogatók elvegyülhettek a hatalmas sportteremben leleményesen feldíszített standok között: rendezvényszervezők, esküvőiruha-kölcsönzők, utazási irodák, ékszerészek, szépségszalonok, fotósok, cukrászok, szószólók és lakodalmas zenekarok mutatkoztak be, a lehető legjobb teljesítményt nyújtva. Különleges ajánlatokból, kóstolókból és szaktanácsokból nem volt hiány.
Szombat délután négy körül kezdődött meg az esküvőiruha-, tánc-, illetve extrém frizura- és sminkbemutató, amely ízelítőt adhatott az érdeklődőknek a mostani trendekből, az udvarhelyi újdonságokból. Három szalon vonultatta fel szebbnél szebb hófehér, ekrü és pezsgőszínű, csipkés, zsinóros, hercegnős és rusztikus stílusú ruhakölteményeit, majd estélyiket és koszorúslányruhákat is bemutattak, amelyekhez a merészebb sminket és frizurát a szakemberek helyben készítették el.
Bár az expóra látogató párok többsége már kitűzte az egybekelés dátumát és megkezdte esküvője megszervezését, egy hölgynek különösen nagy meglepetést tartogatott a délután: a szovátai, huszonegy éves Zerboni Henrietta kezét több mint ezer ember előtt kérte meg párja, a huszonkilenc éves Demeter Attila. A pár másfél éve él kapcsolatban, a hölgyet teljesen váratlanul érte a lánykérés – természetesen igent mondott szerelmének, de azt követően még hosszú ideig nem bírt felocsúdni a meglepetésből. A szerelmesek meghatódottan, egymás kezét szorongatva mondták el portálunknak: az eljegyzést idén nyárra tervezik, de az esküvő időpontját még nem tűzték ki. A lánykérés a közönség több tagjának szemébe is könnyeket csalt.
Az idei rendezvény meghívottja volt Barna László magyarországi esküvő-marketinges, aki nemrég megjelent, a sikeres lakodalomszervezésről szóló könyvét mutatta be szombat este hét órakor, ezenkívül értékelte a kiállítók standjait, és személyre szóló szaktanácsokat adott nekik. A rendezvényen kifejtette: egyre inkább észlelhető jelenség, hogy a férfiak halogatják a nősülést. Tapasztalatai szerint egyre több magyarországi pár maga fizeti lakodalmát, így kevésbé tartják szem előtt a szülők, nagyszülők igényeit, s gyakori, hogy csupán a szűk családi és baráti kört hívják meg az ünnepségre. Bár itthon még tartják magukat a hagyományos, több száz személyes lakomák, a szolgáltatónak törekednie kell arra, hogy elsősorban a pár igényeit tartsa szem előtt az örömanyáé vagy az anyósé helyett – mutatott rá a szakember, aki vasárnap marketing-gyorstalpalót is tartott az érdeklődő kiállítóknak.
A standok többségén ebben az évben is a pasztell árnyalatok, a vintázs dizájnelemek – csipkék, régi könyvek, kalitkák, dobozok, rózsaminták – domináltak. Egy díszletsarokban rábukkantunk az expó talán legeredetibb látványelemére, egy újság-, kotta- és tortapapírból összeállított csipkés „báli ruhára”. Ez a régiesség a cukrászsüteményeken is visszaköszönt, a csipkeszerű díszítésű, teljes cukormázzal borított tortákon, illetve a házias ízvilágú aprósüteményeken és végtelen variációjú muffinokon is.
A kiállítás egyik érdekességének számított egy székelyudvarhelyi testvérpár standja, akik népies mintázatú mézeskalácsokkal és gyümölcsökkel díszített kézműves csokoládéval várták vendégeiket: többek közt eperrel és mandulával megbolondított kisebb-nagyobb táblák, ékszerdobozkához hasonló csomagolásba bújtatott falatnyi édességek kerültek az asztalra. A termékek mindeddig inkább Brassóban és Kolozsváron ismertek – mondta el Gálffi Dezső, a vállalkozás egyik alapítója, hozzáfűzve, a kisebb méretű csokik és a szív alakú mézeskalácsok igen népszerűek a lagzikon: egyre elterjedtebb szokás, hogy az ifjú pár megajándékozza a násznépet, ehhez pedig jó választás a személyessé tehető, igény szerint elkészíthető édesség.
szóljon hozzá!