Fotó: Kristó Róbert
A Szabadság téri nagyszínpadon pénteken és vasárnap színes koncertkínálattal várják az érdeklődőket.
2014. augusztus 01., 14:102014. augusztus 01., 14:10
2014. augusztus 01., 14:152014. augusztus 01., 14:15
Pénteken 18.30-tól a 2005-ben alakult Grimus nyitja a koncertek sorozatát. A kolozsvári rockzenekar főleg alternatív és indie rockot játszik. 2007-ben megnyerték a Global Battle of the Bands (GBOB) romániai szakaszát, így kijutottak a londoni döntőre is, mely újabb löketet jelentett számukra. 2008-ban jelent meg debütáló nagylemezük Panicon címmel, mely nagy népszerűségnek örvendett Romániában. Dalaikkal számos rádióadó toplistáján lettek elsők.
Fél kilenctől a Magna Cum Laude koncertje kezdődik. A magyar funk rock együttes 1999-ben alakult Mezőtúron és rögtön országos tehetségkutatót nyertek. Első albumuk, a Hangolj át 2003-ban jelent meg, az Osztály című dalukból készült klip népszerű lett a magyar zenei televíziókban. A két arany- és egy platinalemezzel büszkélkedő együttes legutolsó, hatodik stúdióalbuma, a Belső égés 2011 novemberében jelent meg.
Ki ne ismerné Pély Barna és a United Végső állomás, a Hajnalban még a Nap is más vagy a Hófehér Jaguár, Keserű méz című slágereit? Az együttes 2000-ben alakult, Az első… névre hallgató debütáló albumukkal rögtön országos hírnévre tettek szert, Arany Zsiráf-díjat is nyertek. Pályafutásuk folyamatosan ívelt fölfelé, 2013-ban részt vettek A Dalban, a Tegnap még más voltál című számukkal a középdöntőig jutottak. Számtalan kislemez mellett öt stúdióalbumot is kiadtak. Az együttes koncertje fél tizenegytől kezdődik.
Vasárnap este 7 órától a nagyszínpadon láthatjuk, hallhatjuk a magyarországi The Carbonfools (Szénhűlyék) nevű, elsősorban elektronikus zenei együttest. Zenéjük a rock, blues, reggae, dub, disco, folk, ethno, darkwave és a mai modern elektronikus műfajok egyvelege. Az együttes a 2001-es Sziget Fesztiválon debütált, első nagylemezük, a Poisoned Goulash (Mérgezett Gulyás) 2004-ben jelent meg. Fennállásuk alatt olyan együttesekkel készítettek remixeket, mint Kispál és a borz, Jazz+Az, Korai Öröm stb.
Fél kilenctől a magyar zenei élet egyik legnépszerűbb együttese áll színpadra, a Magashegyi Underground.
Fél tizenegytől Júlia nem akar majd a földön járni, hisz a városnapok koncertsorozatát a Napoleon Boulevard koncertje zárja. A legendás együttes, melynek dalait biztosan együtt fogja énekelni velük a csíkszeredai közönség, 2010-ben állt újra össze.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
Családokat, népviseletbe öltözötteket és „civileket” is várnak szombaton, az Ezer Székely Leány Napján Csíkszeredába és Csíksomlyóra. Az egész napot felölelő program alatt a néptánc, a népviselet, a népi hagyományok lesznek főszerepben.
szóljon hozzá!