Játékprogramozói versenyt tartottak Csíkszeredában

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Játékprogramozói versenyt és League of Legends számítógépes játékversenyt tartottak szombaton az IT Plus Klaszter és a Márton Áron Gimnázium szervezésében az iskola székhelyén.

Péter Beáta

2013. december 22., 17:462013. december 22., 17:46

2013. december 22., 17:582013. december 22., 17:58

„Látva a Márton Áron Gimnázium IT-s (számítástechnikai) adottságait, ami országos viszonylatban is rendkívüli, úgy gondoltuk, hogy ezt kihasználjuk, és valami nem szokványosat teszünk. Az informatikai vállalkozások egyöntetűen a kezdeményezés mögé álltak, és így összejött egy körülbelül ezer eurós díjcsomag, amit ki tudtunk osztani” – mondta el Szabó Károly, a Csíki Vállalkozók Egyesületének ügyvezető igazgatója. Az IT Plus Klaszter ennek az egyesületnek a keretében működik, lényege, hogy Székelyföldet megjelenítse a világtérképen, mint informatikailag fejlődőképes vidék – tudtuk meg az igazgatótól. „Ezt a fejlődést úgy tudjuk elérni, ha nagyon jó szoftíróink vannak. Ám jó szakembereink csak akkor lehetnek, ha az egyetemen megfelelő a képzés, amelynek alapja a minőségi középiskolai oktatás. Nem állunk a legrosszabbul, ellenben nem is állunk a legjobban. És mi azon dolgozunk szorosan együttműködve a Márton Áron Gimnáziummal, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel, az önkormányzatokkal és a cégekkel, hogy ezt a helyzetet előbbre lendítsük” – magyarázta.

A programozói verseny megyei szintű volt, a játékversenyre Csíkszeredából, Brassóból, Székelyudvarhelyről és Marosvásárhelyről érkeztek csapatok, összesen mintegy nyolcvan diák. Szabó Károly még elmondta, mindkét rendezvény tesztjellegű volt, a cél, hogy jövőre országos szintűre emeljék a vetélkedőt.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 16., péntek

Ősszel megnyitnák a csíkszentgyörgyi bölcsődét  

Jól halad a csíkszentgyörgyi bölcsőde tavaly ősszel elkezdett építése, ezért megalapozottnak tűnik az elképzelés, hogy ősztől már fogadni tudják az intézményben a gyerekeket. A munka télen sem szünetel, a beltérben lehet dolgozni.

Ősszel megnyitnák a csíkszentgyörgyi bölcsődét   
Hirdetés
2026. január 15., csütörtök

Több mint tizenöt éve álmodták meg, idén valósult meg

Bedobták a labdát – szalagvágás helyett ily módon avatták fel csütörtökön a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola új tornatermét. A sportlétesítményt tizenöt éve álmodták meg, majd hat éve kezdték el építeni, hogy mostanra elkészülhessen.

Több mint tizenöt éve álmodták meg, idén valósult meg
2026. január 14., szerda

Az egészség és a hit kapcsolatáról tartanak előadást Csíkszeredában

Az emberi test, az immunrendszer és a lelki egyensúly összefüggéseit állítja középpontba a Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadás-sorozat következő eseménye január 23-án, Csíkszeredában.

Az egészség és a hit kapcsolatáról tartanak előadást Csíkszeredában
2026. január 13., kedd

Tesztidőszak: késések várhatók a csobotfalvi buszjáratokon

A Csobotfalvát érintő csíkszeredai városi autóbuszjáratok 4-es és 4D-jelzésű vonalain késésekre lehet számítani, a tesztidőszak alatt ugyanis kiderült: tarthatatlan a jelenlegi menetrend. Dolgoznak a kijavításán.

Tesztidőszak: késések várhatók a csobotfalvi buszjáratokon
Hirdetés
2026. január 12., hétfő

Egyelőre nincs gyanúsítottja a kászonjakabfalvi gyújtogatásoknak

A kászonjakabfalvi szándékos gyújtogatásoknak egyelőre nincs gyanúsítottja – tudtuk meg a csíkszeredai ügyészségtől. Az eset miatt önkéntes alapon működő polgárőrség alakult, amely azóta is rendszeresen járőrözik az érintett falurészben.

Egyelőre nincs gyanúsítottja a kászonjakabfalvi gyújtogatásoknak
2026. január 12., hétfő

Emlékszik még az ojnalabdára? Csíkszeredában újakat kaptak

Óvodákat és tornatermeket szereltek fel korszerű bútorzattal, illetve eszközökkel Csíkszeredában a helyi önkormányzat erre irányuló európai uniós pályázata révén. A Cimbora Napközi Otthonban mutatták be hétfőn a beruházás eredményeit.

Emlékszik még az ojnalabdára? Csíkszeredában újakat kaptak
2026. január 12., hétfő

Majdnem tízezer műtétet végeztek tavaly Csíkszeredában

Kiemelkedő volt a műtéti tevékenység a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban az elmúlt évben: több mint kilencezer alkalommal végeztek operációt.

Majdnem tízezer műtétet végeztek tavaly Csíkszeredában
Hirdetés
2026. január 09., péntek

Több területen is látványos az előrelépés a csíkszeredai kórházban

Fordulatos és eredményekben gazdag évet zárt 2025-ben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház – értékelte Konrád Judit, az intézmény menedzsere.

Több területen is látványos az előrelépés a csíkszeredai kórházban
2026. január 09., péntek

Költségvetési megtakarítással indítja az évet Csíkszereda

Soron kívüli ülésen döntött pénteken a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület a költségvetési többlet felhasználási módjáról, amelyet ebben az évben fejlesztésekre fordítanak. A megtakarítás a működési költségekből származik.

Költségvetési megtakarítással indítja az évet Csíkszereda
2026. január 08., csütörtök

Kidőlt fa okozott fennakadást Hargitafürdőn

Egy kidőlt fa miatt teljesen megbénult a közúti forgalom egy időre a Hargitafürdő területén áthaladó megyei úton csütörtök délután. A csíkszeredai önkéntes tűzoltók távolították el a fát, azóta újraindult a forgalom mindkét irányban.

Kidőlt fa okozott fennakadást Hargitafürdőn
Kidőlt fa okozott fennakadást Hargitafürdőn
2026. január 08., csütörtök

Kidőlt fa okozott fennakadást Hargitafürdőn

Hirdetés