
Fotó: Sándor Csilla
Egy hónapja fogtak hozzá a Felcsík integrált fejlesztése elnevezésű projekt kivitelezéséhez Csíkdánfalván, ahol hat kilométernyi községi útra kerül aszfaltszőnyeg. Nemsokára hozzálátnak az útfelújításhoz Csíkkarcfalván és Csíkszenttamáson is.
2016. július 25., 18:192016. július 25., 18:19
Kivitelezés alatt van a Felcsík Önkormányzati Fejlesztési Társulásnak egy – még 2009-ben, az Országos Vidékfejlesztési Alaphoz leadott – projektje, amelynek egyik része Dánfalvát is érinti. A közel hatmillió eurós nagy pályázat hét részből épül fel.
Csíkmadarason egy iskola építésére és három kilométer községi út leaszfaltozására lesz lehetőség, Csíkdánfalván, Csíkkarcfalván és Csíkszenttamáson összesen közel 15 kilométer aszfaltszőnyeget terítenek el, Csíkszentdomokoson szintén 3 km körüli utat aszfaltoznak majd le, illetve felújíthatják a helyi kultúrotthont. Emellett egy kotrógépet és két tűzoltóautót is vásárolhatnak – előbbit Karcfalva, utóbbiakat Dánfalva és Domokos önkéntes tűzoltói részére – ismertette érdeklődésünkre Bőjte Csongor Ernő. A csíkdánfalvi polgármester továbbá elmondta, településükön a hat kilométernyi községi út leaszfaltozásához egy hónapja fogott hozza a kivitelező. Ez az aszfaltozás 4,1 millió lejbe kerül.
Azt is megtudtuk, hogy a dánfalvi teljes szakasz több mint felén elvégezték már az első réteg aszfalt elterítését, azt követően jön a kopóréteg kialakítása, majd a csatornatetők szintre emelése, a sáncok rendbetétele. Ezzel a munkálattal a település utcáinak mintegy hatvan százalékában aszfalton közlekedhetnek majd a helyiek.
Rövidesen Karcfalván és Szenttamáson is hozzáláthatnak a munkához, ugyanis várhatóan jövő héten kiadják a szükséges építkezési engedélyt. A két tűzoltóautó, illetve a kotrógép beszerzésére valószínűleg két hét közben írják ki a közbeszerzési eljárást, a madarasi, domokosi aszfaltozásra vonatkozó közbeszerzés jelenleg elbírálás alatt van, a domokosi kultúrotthonra egyelőre még nincs kiírva az eljárás − részletezte az illetékes. Hangsúlyozta, idén mindegyik munkálat közbeszerzését szeretnék lebonyolítani, mivel jövő júniusig ezeket be is kell fejezni.
Milyen szerepe van ma az irodalomnak az emberek életében? A megszólaló írók és irodalmárok szerint az olvasás nemcsak kulturális élmény, hanem önismereti eszköz, nyelvi otthon, érzelmi kapaszkodó és közösségi tapasztalat is.
Kirajzolódott a 11. Csíkszeredai Könyvvásáron, hogy a gyerekeket nem leegyszerűsített tartalmakkal, hanem őszinteséggel, bevonódással, ritmussal, képekkel és valódi figyelemmel lehet megszólítani.
Baleset történt az 578-as európai úton Csíkszentkirály közelében, egy személy megsérült.
Idén több medvét figyeltek meg a csíksomlyói pünkösdi búcsú helyszínének környékén, mint más években.
Elfogadták Csíkszereda 2026-os költségvetését: a város idén 347,52 millió lejes büdzsével számol, ami mintegy 90 millió lejjel kevesebb a tavalyinál. A városvezetés szerint idén több rendezvény elmarad.
Folytatódnak a Kicsi terelőút munkálatai Csíkmadarason, az országút mentén – olvasható a község Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Nem egyszerű térítésmentesen, háziorvosi küldőpapírral laborvizsgálatokat végeztetni Csíkszeredában, hiszen ismét megnövekedtek a várólisták ezekre az egészségügyi szolgáltatásokra.
Csíkszentgyörgy zászlajáról fogadott el határozatot a román kormány – jelentette be szerdán Cseke Attila fejlesztési és közigazgatási miniszter.
Egy híd alatt, patakmederben játszó gyerekek találtak lövedékeket Csíkdánfalván szerdán.
Emeli a víz- és csatornadíjakat a Harvíz Rt., a regionális szolgáltató több lépcsőben drágít 2030-ig. Idén hozzávetőleg 7 százalékos áremelésre számíthatnak a lakók: a köbméterenkénti díj 12,69 lejről 13,58 lejre nő, áfával együtt számolva.
szóljon hozzá!