Fotó: Pinti Attila
Barátságos hokimérkőzéssel adták át hivatalosan a tavaly elkészült csíkszentkirályi szabványméretű jégpályát szombaton. Ezzel a beruházással a település Alcsík legfelszereltebb sportkomplexumát tudhatja magáénak.
2017. január 14., 20:592017. január 14., 20:59
Szombaton tartották a hivatalos átadó ünnepségét a Csíkszentkirályon kialakított szabadtéri jégpályának. A helyszínen összegyűltek forralt borral, zsíros kenyérrel melegíthették fel magukat a hidegben, a hangulatért pedig a helyi fúvószenekar felelt.
Bőjte József alpolgármester szólt először a jelenlevőkhöz, kiemelve, hogy az esemény első momentumaként megemlékeztek Lukács Botondról, Csíkszentkirály neves jégkorong-játékosának sírjánál koszorút helyezett el a jégre álló két amatőr csapat − a gyergyóalfalviak és a helyi öregfiúk együttese.
Székely Ernő polgármester is köszöntötte az érdeklődőket. Beszédében rámutatott, ezzel a beruházással Alcsík legfelszereltebb sportkomplexumát tudhatják magukénak. Kiemelte, a településvezetés számára igen fontos – az infrastrukturális beruházások mellett − a helyi fiatalok sportok iránti érdeklődésének fenntartása is, emiatt létesítettek 2009-ben sporttermet, 2011-ben a labdarúgópálya öltözővel, lelátóval és 2016-ban a hokipályát. Meglátása szerint ezen beruházások révén a településen minden feltétel adott, hogy a sportkedvelők gyakorolni, fejlődni tudjanak.
Egy rövid − az első helyi korcsolyapálya megépítésével kapcsolatos − visszatekintést követően a községvezető felsorolta azokat a helyieket, akik a jégkorongban kiemelkedően teljesítettek, teljesítenek.
Végezetül Tánczos Barna RMDSZ-es szenátor méltatta a létesítményt, hangsúlyozta annak fontosságát. Elmondta, a magyar kormánytól kapott támogatás révén sikerülhet teljesen újraépíteni a jégkorong-utánpótlást, emellett legtöbb öt év alatt szeretnék megduplázni a térség jégkorongozó gyermekeinek számát is.
Ezt követően Székely Ernő emléklapot nyújtott át Szabó Gézának, Péter Domokosnak és Antal Elődnek. A rendezvény két amatőr jégkorongcsapat barátságos mérkőzésével zárult.
A beruházásról
A szabványméretű szabadtéri jégpálya megépítéséhez már korábban hozzáfogott az önkormányzat, s bár szakaszosan haladtak a munkával, a pálya helyén korábban is tudtak korcsolyázni az arra vágyók. Eleinte a pálya alapján alakítottak ki erre megfelelő felületet, a palánk megépítését követően pedig tavaly, év elején a lelátók kialakítása, a cserepad, a kapu, a hálók kihelyezése nélkül korcsolyázhattak ott az érdeklődők. Az idei munkálatok révén bárki teljes felszereltségű pályán hokizhat, korcsolyázhat. A munkálatok 70 százalékát a helyi önkormányzat saját költségvetéséből finanszírozta, 30 százalékát pedig Hargita Megye Tanácsa támogatta. 2015-ben 120 ezer lejt fordítottak erre a munkálatra, 2016-ban pedig közel ötvenezer lejt.
Sportpályázatokra kétmillió lejes, kulturális pályázatokra pedig 1,22 millió lejes keretet biztosít a csíkszeredai önkormányzat. A kiírást kedden tette közzé a városháza a civil szervezetek számára.
Hagyományteremtő szándékkal szervezik meg az első szabadtéri Székelyföldi Roma Napot Csíkszeredában április 5-én, szombaton. Lesz főzőverseny, koncert, tánc és mulatság, ahová nem csak romákat várnak.
Csíkszeredában hamarosan újraindul a taplocai kutyamenhely, amely néhány éve zárt be. Az önkormányzat közel egymillió lejt különített el a működtetésére, hogy csökkentse a kóbor ebek számát. A tervek között ingyenes ivartalanítási akció is szerepel.
Az eddiginél nagyobb összeget fordítanak idén a nyári útkarbantartásra Csíkszeredában, a munkálatok közül elsőként a makadámutak javítását kezdik el. A legfontosabb beavatkozásnak a Kossuth Lajos utca újraaszfaltozása ígérkezik.
Április elsejétől új helyen működik a Csíkszeredai Helyi Rendőrség a városháza felújítása miatt. Az ügyfeleket az egykori Zsögödfürdői Vendéglő épületében fogadják. Ahogy arról korábban beszámoltunk, közeleg a csíkszeredai városháza felújítása.
Új életre kelti Arany János Toldi Miklósát a Hargita Székely Néptáncszínház. Az előadás április 6-án, vasárnap lesz a csíkszeredai Városi Művelődési Házban.
Érdekes, hasznos és segítséget jelentő interaktív kiállítás tart nyitva április 17-ig az iskolai zaklatás megelőzése céljából a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házában. Az általános iskolák ezen a héten még jelentkezhetnek a szabad időpontokra.
Csíkszeredában már néhány éve tart a gyalogátjárók biztonságosabbá alakítása, ami elsősorban a jobb megvilágítást, a villogó jelzések felszerelését jelenti. Ennél többre, például nyomógombos jelzőlámpák felszerelésére is volna igény több helyszínen.
Két díjat hozott el a brassói GastroPan sütőipari szakkiállításról a csíkszentmártoni Bocskor Pékség. Rozsos veknijüket az év kenyerének választották, erdőkerülő kenyerük pedig második helyezést ért el a kézműves kenyér kategóriában.
Befejezéshez közeledik Hargitafürdőn a tűzoltószertárnak szánt, de orvosi rendelőnek, gyógyszertárnak, irodáknak, közvécének is helyet biztosító épület elkészítése. Néhány hónap múlva már használatba is vehetik a helyiségeket az önkéntes tűzoltók.
szóljon hozzá!