Kisboldogasszony falunapok Rákoson

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Orgonaáldáson, székelykapu-avatáson, kiállításmegnyitón, bábelőadáson, illetve számos szórakoztató és kulturális programon vehetnek részt azok, akik a hétvégén ellátogatnak Csíkrákosra.

Szabó Kamilla-Mária

2015. szeptember 04., 11:532015. szeptember 04., 11:53

2015. szeptember 04., 22:082015. szeptember 04., 22:08

Tizenegyedik alkalommal szervezik meg a Kisboldogasszony falunapokat Csíkrákos községben. A program szombaton 10 órától cserkészotthon-avatással kezdődik. 12 órától tartják az Épített örökségvédelem – Falusi házak bővítése és csűrök újrahasznosítása elnevezésű fotókiállítás megnyitóját a rákosi kultúrotthonban. A kiállításon ötven tornácos házról készült fotót, húsz kiállítási panelt láthatunk a szombati megnyitót követően vasárnap estig. Délután két órától öt óráig az ifjúsági sátor programjain vehetnek részt az érdeklődők, lesz gyöngyfűzés, arcfestés, társasjátékok, gyurmázás. Öt órától a Boszorka bábcsoport előadását tekinthetik meg a legfiatalabbak, hat órától pedig az ifjúsági sátor Ki mit tud?-ján bizonyíthatnak. Este nyolc órától a Face Today zenekar göröcsfalvi kultúrotthon udvarán tartott koncertjén bulizhatnak a táncoskedvűek.

Vasárnap reggel hét órakor zenés ébresztőre kel a falu népe, tizenegy órakor pedig a ünnepi szentmisén vehetnek részt a hívek, melynek keretében a felújított orgonát is megáldják. Császár Attila polgármestertől megtudtuk, Hargita Megye Tanácsához tavaly és idén leadott két pályázat révén 53 ezer lejt fordíthattak templomuk orgonájának felújítására. A munkálatot Pap Zoltán udvarhelyi orgonaépítő végezte, a régi elemek mintegy 90 százalékát ki kellett cserélni azok leromlott állapota miatt. A községvezető továbbá kifejtette, egy órakor a helyi önkormányzat és a göröcsfalvi közbirtokosság által elkészíttetett és a göröcsfalvi kultúrotthon elé felállított székely kaput avatják fel, majd átadják a helyi nőszervezet pályázata révén vásárolt székely ruhákat is.

Két órától a göröcsfalvi iskola udvarán főzőversenyen bizonyíthatják tudásukat a jelentkező csapatok. Három órától hagyományőrző csoportok előadásait láthatják a jelenlevők, fellép Szentlőrinc és Boda iskoláinak fúvószenekara, illetve a vacsárcsi Búzavirág és Cserevirág Néptánccsoport. Háromnegyed hatkor köszöntik a község 18 éveseit, amely után színpadra lép a Csíkmadarasi Népi Zenekar, majd a csíkszentgyörgyi Székely Góbék szórakoztatják a nagyérdeműt. Nyolc órától az Operettissimo zenél, majd a Kon-Takt zenekar, aztán utcabálban lehet hajnalig ropni a táncot.

A vasárnap délutáni programpontokkal párhuzamosan az ifjúsági sátorba is várják az érdeklődőket. A szervező helyi önkormányzat mellett társszervező a Bogátalji Mozgalom Csíkrákos és Göröcsfalva Egyesület, a Csíkrákos Göröcsfalva Nőszervezet és a 18. Zöld Péter Cserkészcsapat.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 24., szombat

Adómódosítás Csíkszeredában: megvizsgálják a jogi lehetőségeket

Amióta Sepsiszentgyörgyön bejelentették a helyi adók csökkentését, Csíkszeredában is egyre erősebb az elvárás az önkormányzat intézkedésére. Korodi Attila polgármester közölte: ebben a kérdésben a pénzügyminisztérium válasza lesz sorsdöntő.

Adómódosítás Csíkszeredában: megvizsgálják a jogi lehetőségeket
Hirdetés
2026. január 23., péntek

Csíkszenttamáson is lehet kérvényezni a honosítást

Az RMDSZ Csíki Területi Szervezete az Eurotrans Alapítvánnyal együttműködve kiszállást szervez Csíkszenttamás községbe, ahol ingyenes lesz a honosítás, az anyasági és életkezdési támogatás ügyintézése.

Csíkszenttamáson is lehet kérvényezni a honosítást
2026. január 23., péntek

Utak és földgázhálózat építésére készülnek Tusnád községben

Noha tavaly részben leállt az infrastruktúra-fejlesztést támogató Anghel Saligny-program, Tusnád község számára is fontos lenne a folytatás. Községi utak korszerűsítését szeretnék elvégezni, és a gázhálózat építését is elkezdenék.

Utak és földgázhálózat építésére készülnek Tusnád községben
2026. január 22., csütörtök

Késhetnek az autóbuszok Csíkszeredában

A Csíki Trans tájékoztatása szerint két járat esetében késés várható pénteken.

Késhetnek az autóbuszok Csíkszeredában
Késhetnek az autóbuszok Csíkszeredában
2026. január 22., csütörtök

Késhetnek az autóbuszok Csíkszeredában

Hirdetés
2026. január 22., csütörtök

Emléktúrát szerveznek a hétvégén

Hetedik alkalommal szervezik meg a Madéfalvi Hargita Túrát, azaz a Siculicidium Emléktúrát a hétvégén. A háromnapos rendezvény Nedeczky Júlia hegymászó előadásával indul.

Emléktúrát szerveznek a hétvégén
Emléktúrát szerveznek a hétvégén
2026. január 22., csütörtök

Emléktúrát szerveznek a hétvégén

2026. január 21., szerda

Nehéz időszaka következik a csíkszeredai kutyamenhelynek

Kihívás lesz a csíkszeredai kutyamenhely további működtetése a Pro Animalia Alapítvány megszüntetése után, ugyanis a városi létesítménybe befogott kutyák többségét eddig ők vették örökbe. A befogadóképességük is kisebb, mint az alapítványé volt.

Nehéz időszaka következik a csíkszeredai kutyamenhelynek
2026. január 21., szerda

Három autó ütközött össze Csíkszereda közelében

Három személygépkocsi ütközött össze Csíkszereda közelében, a 13A jelzésű országúton szerda délután. Két sérültet szállítottak kórházba, egy időre teljesen lezárták az útszakaszt.

Három autó ütközött össze Csíkszereda közelében
Hirdetés
2026. január 21., szerda

Idén is jönni fog a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói búcsúba

Idén is elindul a Boldogasszony zarándokvonat a Misszió Tours Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. közös szervezésében a csíksomlyói pünkösdi búcsúba.

Idén is jönni fog a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói búcsúba
2026. január 21., szerda

Vizsgálatra tartott az a nő, aki elhunyt a csíkszeredai kórház közelében

Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.

Vizsgálatra tartott az a nő, aki elhunyt a csíkszeredai kórház közelében
2026. január 20., kedd

Katalógusbemutató: Márkos András-emlékkiállítás

A csíksomlyói Márkos András képzőművésznek állított emléket a Csíki Székely Múzeum, az emlékkiállítás katalógusát csütörtökön mutatják be a Mikó-várban.

Katalógusbemutató: Márkos András-emlékkiállítás
Hirdetés