
Fotó: Veres Nándor
Lassan befejezéshez közeledik a csicsói Olt-híd elkészítése, nemsokára a közúti forgalmat is át lehet engedni rajta. A járművek egyelőre még a póthídon közlekednek, amelyet majd elbontanak.
2016. augusztus 04., 10:192016. augusztus 04., 10:19
A helyszínen járva azt láttuk, hogy az új betonhíd közel áll ahhoz az állapothoz, amikor már az autók is használhatják. Pár hete elkészült a hídszerkezet és a part közötti töltés, ugyanakkor a kivitelezéssel megbízott jászvásári cég alkalmazottai a vasbetonból készült födémlemezt is megöntötték. A beton kötéséhez szükséges három hét is eltelt, szerdán még az ehhez felhasznált zsaluanyagot bontották a híd oldalánál.
Elkészült a gyalogos forgalomhoz szükséges védőkorlát, illetve a szalagkorlát betonalapja, ezeket később szerelik fel. A hídon a forgalom átengedéséhez szükséges aszfaltburkolat kialakítása előtt vízszigetelő réteget kell létrehozni, a látottak alapján már két héten belül minden szükséges munka befejeződhet. A gépjárművek jelenleg is a június végén elkészült, betongyűrűk összekötésével kialakított póthídon haladhatnak át a folyón, a gyalogosok és kerékpárosok már az új hidat használhatják.
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke megjegyezte, a megyei önkormányzat csak saját magára számíthatott a felmerült nehézségek megoldásában, példaként hozva fel a korábbi póthíd esetét, amelyet lefilmeztek ugyan, amikor júniusban az áradás elsodorta, de senki sem tett semmit azért, hogy ezt megakadályozza. A történtek után egyébként három hétre leállt az autós forgalom Csíkcsicsó és Oltfalu, valamint Csaracsó között, amíg az új, már említett ideiglenes átkelő elkészült – a két utóbbi települést csak kerülővel lehetett megközelíteni.
Még 2012 novemberében szakadtak be a korábbi, cserefából készült Olt-híd tartógerendái egy billenőkocsis teherautó súlya alatt, a javítások ellenére szükségessé vált egy új híd építése, amely több mint 1 millió lejbe kerül. Az új építmény szerkezetének építéséhez a tartópillérek elkészítése után feszített vasbetongerendákat használtak fel. Az építkezésre 2014 szeptemberében kötöttek kivitelezési szerződést, a tervezettnél közel egy évvel későbbre maradt a befejezés.
Milyen szerepe van ma az irodalomnak az emberek életében? A megszólaló írók és irodalmárok szerint az olvasás nemcsak kulturális élmény, hanem önismereti eszköz, nyelvi otthon, érzelmi kapaszkodó és közösségi tapasztalat is.
Kirajzolódott a 11. Csíkszeredai Könyvvásáron, hogy a gyerekeket nem leegyszerűsített tartalmakkal, hanem őszinteséggel, bevonódással, ritmussal, képekkel és valódi figyelemmel lehet megszólítani.
Baleset történt az 578-as európai úton Csíkszentkirály közelében, egy személy megsérült.
Idén több medvét figyeltek meg a csíksomlyói pünkösdi búcsú helyszínének környékén, mint más években.
Elfogadták Csíkszereda 2026-os költségvetését: a város idén 347,52 millió lejes büdzsével számol, ami mintegy 90 millió lejjel kevesebb a tavalyinál. A városvezetés szerint idén több rendezvény elmarad.
Folytatódnak a Kicsi terelőút munkálatai Csíkmadarason, az országút mentén – olvasható a község Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Nem egyszerű térítésmentesen, háziorvosi küldőpapírral laborvizsgálatokat végeztetni Csíkszeredában, hiszen ismét megnövekedtek a várólisták ezekre az egészségügyi szolgáltatásokra.
Csíkszentgyörgy zászlajáról fogadott el határozatot a román kormány – jelentette be szerdán Cseke Attila fejlesztési és közigazgatási miniszter.
Egy híd alatt, patakmederben játszó gyerekek találtak lövedékeket Csíkdánfalván szerdán.
Emeli a víz- és csatornadíjakat a Harvíz Rt., a regionális szolgáltató több lépcsőben drágít 2030-ig. Idén hozzávetőleg 7 százalékos áremelésre számíthatnak a lakók: a köbméterenkénti díj 12,69 lejről 13,58 lejre nő, áfával együtt számolva.
szóljon hozzá!