Építőtelep volt idén ősszel a gyimesbükki templom és plébánia udvara, főjavítást végeztek a templom tetőszerkezetén. A munkálatok a végéhez közelednek, a megáldást pedig advent második vasárnapjára, december 10-ére tervezik.
Közel egy éve üzemelték be a gyimesbükki tejcsarnokot. Fenntartását ugyan a tej piaci árának csökkenése megnehezítette, de így is jól működik, egyre több gazda viszi a tehéntejet a létesítménybe.

A Zúgóként is ismert gyimesi Jávárdi-vízesés eddig ismert formájában megszűnt létezni.