Autózajtól mentes, csendes szakrális teret szeretne a csíkszeredai Szent Kereszt Plébánia a Millenniumi templom és a plébánia közötti részen. Arra azonban legalább még egy évet várni kell, amíg lezárhatják a járműforgalom előtt a Szív utca érintett szakaszát. Készül a központi övezeti rendezési terv (PUZ), amely már sétálóövezetként jelöli meg a szóban forgó utcarészt.
2024. május 19., 21:052024. május 19., 21:05
A gyalogos az útra kényszerül a járdán parkoló autók miatt
Fotó: Borbély Fanni
Autózajtól mentes, csendes szakrális teret szeretne a csíkszeredai Szent Kereszt Plébánia a Millenniumi templom és a plébánia közötti részen. Arra azonban legalább még egy évet várni kell, amíg lezárhatják a járműforgalom előtt a Szív utca érintett szakaszát. Készül a központi övezeti rendezési terv (PUZ), amely már sétálóövezetként jelöli meg a szóban forgó utcarészt.
2024. május 19., 21:052024. május 19., 21:05
A gyalogos az útra kényszerül a járdán parkoló autók miatt
Fotó: Borbély Fanni
Nemrég két hétre lezárták a csíkszeredai Szív utca egy szakaszát, a Millenniumi templom és a Szent Kereszt Plébánia közötti részen a gázvezetékek felújítása miatt. Ez alkalomból

A csíkszeredai Kossuth Lajos utca átépítésével párhuzamosan a Szív utca egy részét is lezárják majd a közúti forgalom előtt azon a területen, amely a római katolikus egyház tulajdona. Mindez várhatóan jövőben történik meg.
Darvas Kozma József, a csíkszeredai római katolikus plébánia címzetes esperese a Székelyhon érdeklődésére elmondta, hogy
Fotó: Borbély Fanni
„Amikor lezárták a járműforgalom előtt, akkor nyugodtan tudtak az emberek ott járni, és csend volt” – osztotta meg lapunkkal a címzetes esperes. Úgy vélte,
A Szív utca szóban forgó szakasza telekkönyvileg is az egyház tulajdona, és mivel magánterület, ezért az illegálisan ott parkoló autókat sem lehet megbírságolni. A zsúfolt útszakasz helyett a plébánia szeretne egy szép, élhető, szakrális teret kialakítani, ahol a hívek is biztonságosan mehetnének templomba.
Fotó: Borbély Fanni
– emlékeztetett Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere. Megerősítette azt is, hogy időközben az egyház urbanisztikai bizonylatra tett le kérést a városházára, hogy beruházhasson és lezárhassa azt a szakaszt. „Ez egy hosszú évekre visszamenő történet, csakhogy
– jelezte Bors Béla.
Fotó: Borbély Fanni
Egyúttal hozzáfűzte, hogy ők támogatják az egyház elképzelését, ezért a készülő központi övezeti rendezési tervnél arra kérték a tervezőt, számoljon azzal, hogy
Mint magyarázta, a városfejlesztési stratégiában, valamint a mobilitási tervben is az szerepel, hogy sétálóutcává alakul a Szív utca szóban forgó része.
Fotó: Pinti Attila
„Az egyháznak kibocsátottuk az urbanisztikai bizonylatot, amelyben jeleztük, hogy lehetséges lesz lezárni az utcát az autós forgalom elöl, amint elkészül a PUZ, ami várhatóan jövő nyárig meglesz, mert eléggé előrehaladott állapotban van” – tette hozzá.
Mint megjegyezte, így majd az általános városrendezési tervbe (PUG) is be tudják ezt foglalni. A PUG frissítését reményeik szerint 2026 végégig sikerül befejezni.
Autók nélkül képzelték el a templom előtti teret
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Gázvezeték cseréje miatt volt lezárva egy időre az útszakasz
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
2 hozzászólás