
Erőművészek és zenészek szórakoztatják majd a nagyérdeműt. Archív
Fotó: Rab Zoltán
Hazai és nemzetközi utcazenészek, bűvészmutatványok és kerekasztal-beszélgetések várják az érdeklődőket szeptember 2–4. között Marosvásárhelyen, az immár második alkalommal megszervezett utcazene-fesztiválon.
2022. augusztus 31., 12:082022. augusztus 31., 12:08
A háromnapos rendezvény öt különböző helyszínen zajlik: a Bolyai utcában, a Színház téren, az Enescu utcában, a Rákóczi-lépcső alatt, illetve a vársétányon, ez utóbbi helyszínen az érdeklődők kipróbálhatják a street food fesztivál felhozatalát is.
A Marosvásárhelyi Utcazene-fesztiválra közel száz programmal készülnek a szervezők: a hazai fellépők mellett több mint tíz nemzetközi művész előadását tekinthetik meg az érdeklődők.
Az előadások pénteken, szombaton és vasárnap 17 órakor kezdődnek a különböző helyszíneken és 23 óráig tartanak.
A fesztivál nevét is meghatározó street music mellett több országból érkeznek zsonglőrök, artisták, bűvészek és olyan street art művészek, akik a központi helyszínek mellett a kissé megfakult felületeket is új élettel töltik meg alkotásaik által. Többek között
Kiemelünk két látványos műsorral jelentkező művészt: Oțetaru Andrei idén is megtölti fénnyel az éjszakát, lenyűgöző tűzshowját pénteken és vasárnap 22 órától az Enescu utcában, szombaton ugyanott, de 20 órától nézhetjük meg. Murray Molloy Guinness-világrekorder kardnyelő sokkoló műsorát pénteken a Színház téren 21 órától, szombaton 21 órától és vasárnap 19 órától pedig a Bolyai utcában nézhetjük meg.
A fesztivál idén is ingyenes, a programok ideje alatt, péntektől vasárnap estig forgalomkorlátozások lesznek a főtéren, a Bolyai és az Enescu utcákban. A fellépők teljes listája, illetve további információk a fesztivál honlapján és Facebook-oldalán találhatók.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Tavaly az uniós polgárok 16,9 százaléka élt túlzsúfolt lakásokban, ami enyhe csökkenést jelent a 2023-ban jegyzett 18,1 százalékhoz képest – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!