
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Medve az egyik üzemanyagtöltő-állomás közelében, majd medve a Dr. Dénes László utcában - figyelmeztették a csíkszeredaiakat és a környéken lévőket a Ro-Alert rendszeren pénteken késő este és szombatra virradóan.
2024. április 27., 07:032024. április 27., 07:03
2024. április 27., 07:072024. április 27., 07:07
Az első, a telefonokra kevéssel 23 óra előtt befutott vészhelyzeti üzenet szövege szerint – kerülje a környéket, óvja magát és a háziállatait, ne etesse, ne fotózza a nagyvadat – a Lukoil benzinkútnál láttak egy medvét.
A zsögödi városrész környékén egyébként rendszeresen felbukkan a vadállat, legtöbbször az E578 jelzésű európai út Csíkszereda és Csíkszentkirály között szakasza mentén, de a zsögödfürdői borvízforrás szomszédságában is többször megfordult az elmúlt időszakban.
A második riasztást néhány órával később kapták a városlakók, ezúttal a Dr. Dénes László utcában – a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház közelében – tűnt fel egy medve.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
3 hozzászólás