
Fotó: Haáz Vince
Az elkövetkező tíz évre szóló választási programjának egyik legszemélyesebb terve a Poklos-patak átalakítása – nyilatkozta Soós Zoltán független marosvásárhelyi polgármesterjelölt, aki szerint együttműködve a vízüggyel rendbe lehet tenni a Poklos patakot.
2020. szeptember 10., 18:212020. szeptember 10., 18:21
A Poklos-patak befedése, átalakítása, zöld oázissá vagy kerékpárúttá való alakítása nemcsak négyévenként szerepel a marosvásárhelyi közbeszédben, hanem sokkal gyakrabban. Hiszen
Soós Zoltán csütörtökön a patakmederben tartott sajtótájékoztatóját egy személyes élménnyel kezdte, arról beszélve, hogy a nagyobb gyermekei a Bernády György Általános Iskolában járnak és amikor őket viszi minden reggel a Poklos-patak környékén parkol. Az egyik lánya gyakran szóvá teszi, hogy milyen szemetes a patak medre. A független polgármesterjelölt megígérte a lányának, hogy ha lehetősége lesz, mindenképp változtatni fog ezen, így
Soós Zoltán azt szeretné, ha négy kilométernyi bicikliutat és futósövényt,
Véleménye szerint ez úgy lehetséges, ha a városvezetés szoros együttműködést kezdeményez a Poklos-patakot adminisztráló vízügyi igazgatósággal.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
szóljon hozzá!